Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
modificare valori rapoarte de gestiune anterioare tva 20% - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


modificare valori rapoarte de gestiune anterioare tva 20%

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 alexman1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 January 2016 - 02:07 PM

Buna ziua si bine v-am gasit
Am o i.i de 3 luni si as avea nevoie de ajutor. I.I.este in timp real si sint platitor de tva. Zilnic scot raportul de gestiune din Saga si raportul Z de pe casa de marcat.Atunci cand primesc marfa o bag pe NIR si adaug deja si pretul de vanzare.
La trecerea de la 24% la 20 % am facut un upgrade de soft care sa imi permita aceasta operatie si in acea zi am trecut un articol de la piese de schimb pe marfa. Spre seara am constatat ca valorile din rapoartele de gestiune anterioare difera radical, dar sincer nu stiu care din cele 2 operatii au cauzat acest lucru. Oare aceste valori sint calculate si functie de pretul de vanzare a produselor?Acesta sa fi cauzat aceste modificari mari? Au ele vreo implicatie in ceea ce priveste declaratiile anterioare date la anaf in 25 septembrie?
Multumesc

Aceasta postare a fost editata de alexman1: 17 January 2016 - 02:09 PM



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL