Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Balanța salarii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Balanța salarii

salarii balanța
3 replies to this topic

#1 Elena Square

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 26 January 2016 - 07:30 PM

Bună seara!
Spuneți-mi, vă rog, in ce constă balanța la salarii? Include salariile nete ( plătite angajaților ) sau salariile brute?
Care este formula soldului acestei balanțe? Ca să -mi dea soldul cum se întâmplă?
Vă rog să mă lămuriți, fiindcă in Balanță e un sold, dar pe hârtie ( tabele cu salalrii și plăți ) îmi dă alt sold.
Mulțumesc



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 January 2016 - 08:13 PM

Soldul in balanta este totdeauna diferenta dintre total sume debitoare si creditoare (sau invers, in functie de tipul contului).

Daca ne spui la ce conturi ai sold, poate iti dam si explicatiile de rigoare (desi de obicei se cam sub-intelege din denumirea contului).
Conturi din balanta care au legatura cu salariile sunt multe, deci vino cu detalii.




#3 Elena Square

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 26 January 2016 - 09:07 PM

Contul 421 salarii datorate



#4 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 27 January 2016 - 08:01 AM

soldul contului 421 reprezinta salariille nete care sunt de plata angajatiilorsi rezulta din inregistrarea salariului brut -retineri
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL