Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Aport în natură pe SRL - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


- - - - -

Aport în natură pe SRL


  • You cannot reply to this topic
No replies to this topic

#1 Iulian2016

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 11 February 2016 - 09:50 AM

Buna ziua,

Am deschis de curand un SRL si am o situatie mai delicata pe care nu stiu cum sa o rezolv legal si juridic.

De-a lungul ultimilor 4 ani m-am ocupat si dezvoltat o stupina fara nici un fel de organizare juridica.Nu am avut productie,nu am vandut nimic. Doar am investit bani in diferite materiale ,utilaje,material biologic (albine).

Anul asta estimez sa fac productie,de unde am si deschis acest SRL ca forma legala sa pot vinde.

Intrebarea mea este, cum pot trece legal investitiile facute de mine ca persoana fizica (nu PFA) pe firma. Eu sunt administrator si asociat.

La materialul biologc nu am acte,deoarece ele se multiplica natural. Pe cutiile de stupi nu mai am factura ca am pierdut-o,nu am dat atentie atunci. Cum as putea sa trec stupii si albinele pe SRL? Trebuie sa le trec pt a avea pe SRL un anume nr de stupi pentru fonduri UE

Din ce am găsit pe internet ca și informație se specifica ca trebuie dovedit cu chitanta/factura aportul în natură + expertiza autorizata.

Eu dacă nu dețin acte pe acele albine și pe acei stupi cum le pot trece pe SRL?

Va multumesc,

Iulian


  • You cannot reply to this topic




Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL