Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
II decizie impunere d260 diferita de d200 depusa - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

II decizie impunere d260 diferita de d200 depusa


3 replies to this topic

#1 Adi_TGV

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 June 2016 - 12:28 PM

Buna ziua, pe 24.05.2016 am depus d200, electronic, spatiul virtual privat, iar la rubrica venit brut am trecut 13.131 lei. Buun azi mi-a sosit, in acelasi spatiu virtual privat, decizia 260 de impunere cu 18.131 trecut la venit brut. Fix 5000lei mai mult. Am si d200 depusa si recipisa, ce sa fac sa depun rectificativa? Multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 June 2016 - 11:37 AM

daca spui ca la tine in decl. este clar 13.131 si nu 18.131, atunci e vb despre o eroare a ANAF - de tastare, probabil, sau inspectorul care a emis decizia a vazut 8 in loc de acel 3.
dupa parerea mea, cel mai sigur e sa mergi la admin. financiara pt a face ei corectia la decizia de impunere fiindca o rectificativa la decl. ta 200 presupune ca ai gresit-o tu - ori nu e cazul aici.

strict ca procedura in sine si trecand peste aspectele logice ale situatiei de fata, s-ar putea sa functioneze si o rectificativa, poate de data asta vor vedea corect cifrele cand le introduc in decizia de impunere.




#3 Adi_TGV

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 June 2016 - 03:58 AM

da asta era ideea cu rectificativa.
S-a rezolvat, au modificat direct in baza lor de date.
Multumesc.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 June 2016 - 02:27 PM

cu drag si alta data ! :smile:
multumesc si eu pt confirmare.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL