Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen aptitudini CECCAR - 2016 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Examen aptitudini CECCAR - 2016

ceccar
10 replies to this topic

#1 Lau.Laurici21

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 August 2016 - 09:42 PM

Buna,

Stagiarilor din anul III categoria expert contabil, care sunt materialele din care va pregatiti pentru examenul de aptitudini? Am auzit unele discutii cum ca ar fi si unele aplicatii care apar in ghidul de acces. Eu am Ghidul pentru examenul de aptitudini 2015, insa as dori sa stiu daca sa mai imi cumpar si ghidul de acces sau nu. De asemenea, daca are cineva subiectele teoretice pentru expertiza, audit si evaluare, as fi recunoscatoare sa le primesc si eu.

Multumesc!



#2 eszcse

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Necunoscuta
  • Interests:contabilitate, finante, audit, HR - Resurse Umane

Postat 24 August 2016 - 03:47 PM

Buna Lau.Laurici21,

Tema ma intereseaza si pe mine. Am cateva subiecte date in anul 2014. Nu am reusit sa fac rost de materiale similare de anul trecut, insa sunt in cautarea lor. Cred totusi ca pot fi o veriga, cam ce se da la aceste examene. Cat despre cartea de anul trecut comparativ cu cea care va aparea anul acesta, inca nu stiu prea multe, insa cred ca mai mult la fiscalitate pot aprea noutati (avand noul Cod Fiscal de anul acesta), la conta nu cred sa apara mari noutati (OMFP 1802 fiind in vigoare inca de la inceputul anului 2015).

M-as bucura si de informatiile tale, noutatile aflate de tine pv. examenul la care am inteles ca te pregatesti si tu.

Daca te intereseaza subiectele date in 2014 ti le pun la dispozitie neconditionat, dar probabil ar fi mai accesibil prin e-mail.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 August 2016 - 09:31 AM

Vezi postareaeszcse, la 24 August 2016 - 03:47 PM, a spus:

Daca te intereseaza subiectele date in 2014 ti le pun la dispozitie neconditionat, dar probabil ar fi mai accesibil prin e-mail.

esti membru vechi, deci ar trebui sa stii f bine ca nu e permisa folosirea forumului pt a cere/ oferi materiale pe adrese private de e-mail.
te rog sa recitesti si sa respecti regulamentul, altfel ma obligi sa-ti restrictionez accesul aici.
fara suparare ...

spor la invatat !



#4 eszcse

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Necunoscuta
  • Interests:contabilitate, finante, audit, HR - Resurse Umane

Postat 29 August 2016 - 01:23 PM

Multumesc pentru atentionare! Am fost neatent, nu se va mai repeta!



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 August 2016 - 02:52 PM

Multumesc si eu pt receptivitate !

Numai bine ! :smile:



#6 Lau.Laurici21

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 September 2016 - 04:10 PM

Buna,

M-ar interesa subiectele din 2014. Nu se pot atasa aici? Legat de bibliografie are cineva materiale pentru consolidari si IAS-uri?
Mersi!



#7 lazarcristina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 October 2016 - 11:47 AM

Buna ziua, si pe mine m-ar interesa subiectele din 2014, daca se poate. Multumesc!!!



#8 gramaelenaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 October 2016 - 08:31 AM

Salutare tuturor,

Cine ma poate ajuta cu raspunsul la urmatoarea tematica:
3. Expertize contabile:
a) în cazul unor litigii contractuale;
b) în cazul unor lipsuri și degradări;
c) în cauze fiscale;
d) în litigii de muncă;
e) în ceea ce privește drepturi și obligații izvorâte din legislația financiar-contabilă
4. Expertize privind starea de sănătate a unei întreprinderi


Multumesc anticipat!



#9 adrian.riess

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 January 2017 - 06:56 PM

Salutare !!!

Am eu cateva subiecte pentru proba orala de aptitudini - care in 2017 se va da tot in luna noiembrie ca si anul trecut.
In tabla de materii de la inceputul materialului, aveti link catre fiecare subiect in parte.

Subiectele sunt .......... (fisier doc)

Spor!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 25 January 2017 - 12:04 PM
eliminare link care NU duce direct la subiecte, ci solicita completarea unui chestionar fara legatura cu examenul ! Avertisment public !




#10 petrohand

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 January 2017 - 11:37 AM

Buna ziua, vreau si eu sa dau examenul de acces in toamna si vreau sa cumpar cartea de la Ceccar 2016.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 27 January 2017 - 01:20 PM
Eliminare cerere. Citeste regulamentul.




#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2017 - 01:19 PM

Te rog sa citesti regulamentul !
Vezi sectiunea "Anticariat". http://www.conta.ro/forum/anticariat/






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL