Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Intrebare privind comertul On-line - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Intrebare privind comertul On-line

comert electronic vanzare online site
  • You cannot reply to this topic
No replies to this topic

#1 lucaionut25

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 posts

Posted 06 April 2017 - 08:58 AM

Buna ziua,
Am si eu nevoie de un sfat din partea dumneavoastra si anume:
Doresc infiintarea unui magazin on-line scopul acestuia fiind de a vinde produsele unui producator de echipamente de protectie. Practic voi fi un revanzator.

Ce este mai rentabil in acest caz? Infiintarea unui SRL sau a unei II?
Intreb deoarece sunt intr-o ceata totala pentru ca stiu ca impozitul pentru SRL este de 3% din venit, pe cand la II este 16% din profit. Nu stiu care este alegerea mai buna tinand cont de faptul ca exista si cheltuieli cu care pot sa ma scad...

Astept cu interes un raspuns din partea dumneavoastra.

Va multumesc frumos!


  • You cannot reply to this topic




Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL