Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Probleme accesare / logare forum Conta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Probleme accesare / logare forum Conta

3 replies to this topic

#1 sirius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 140 posts

Posted 28 August 2017 - 09:22 AM

In ultima perioada am intampinat frecvente probleme de logare sau chiar de accesare a acestui site. De fiecare data cand accesam link-ul forumului imi aparea un mesaj de eroare prin care eram instiintat ca trebuie sa ma loghez, fie doar si numai pentru a putea vedea ceva din subiectele de pe forum. Iar cand apasam link-ul de logare nimic nu se intampla. Problema dura uneori zile la rand, indiferent de browserul folosit. Nu-mi ramane decat sa sper ca problemele tehnice de acest fel nu vor deveni suparator de frecvente.

Edited by sirius, 28 August 2017 - 09:22 AM.




#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 29 August 2017 - 01:26 PM

Am anuntat pbl. ta, s-a dat in lucru inca de ieri. :smile:




#3 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2017 - 02:02 PM

Eu am crezut că mi-ați dat BANNED!



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 30 August 2017 - 11:25 AM

Nicidecum ! Doamne fereste ....

Cred ca am gasit pbl., era vb de niste IP-uri bannate pt spam, insa ele proveneau din alte tari. NU am bannat niciun IP din Romania, insa daca voi aveti servere p-afara si/ sau va logati de acolo e posibil sa intrati pe un IP cu radacina comuna celor de pe care am avut spamuri repetate. De ex 191.101.***.*** sau unele care incep cu 179. *** sau cu 185.158.***.***
S-au sters aceste bannari si rezultatul imediat a fost ca intr-o singura zi, au aparut peste 20 useri-spam care aveau exact IP-urile cu radacinile care fusesera bannate anterior... deci, iata cum am dat liber la spam ! :sad:

Asta e ... dintre 2 rele (spam sau "bannari" involuntare/ accidentale ale userilor) am ales spamurile.






Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL