Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Întreținere și penalități - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Întreținere și penalități


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Bogdan.cstn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 September 2017 - 08:48 AM

Bună ziua! As dori și eu puțin ajutor din partea dumneavoastră.
In primele luni ale anului 2015 am acumulat la întreținere restante în jur de 900 de lei. Din luna august și până în prezent am plătit în fiecare lună valoare ultimii luni afișate. La cei 900 de lei s-au adăugat 600 de lei fondul de rulment pe anii 2015,2015 și 2016.
Și în prezent situația arată așa :
Restante 1400 și penalități tot 1400 fără câțiva lei.
Întrebarea mea este dacă se putea ajunge la atâtea penalități, ținând cont că din august 2015 eu am plătit în fiecare lună.?
Știu că se achita în ordine cronologica și cred eu că plătind într-una de atunci restantele s-au mai decalat. Iar fondul de rulment pe 2016 a acumulat penalități de 100%, având în vedere că penalitățile se dublează după 500 de zile de neplata ținând cont de cei 0,2% pe zi, nu avea timp practic, de cel de anul acesta nu mai zic.
Va rog frumos să îmi răspundeți dacă credeți că sunt unele greșeli de calcul la mijloc!
Mai precizez că i-am cerut de ceva vreme să îmi arate actele doveditoare și mă tot amână.
Mulțumesc anticipat!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL