Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Plati pe 2018 (imp+contrib trim 1) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Plati pe 2018 (imp+contrib trim 1)

2 replies to this topic

#1 ciuly

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 22 March 2018 - 12:51 PM

Pina acuma, in fiecare pina in 25 Martie plateam impozitul si contributiile pe trim 1.
Acuma cu toata harababura asta cu declaratia unica si devansarea termenului de depunere, ori mi-a scapat ori nu au fost destul de clari, cu platile cum e?
Eu de ex mi-am depus 200/220/600 in ianuarie, ca deobicei. Online. In mod "normal" primeam prin 25 martie in SPV 260u pt imp si cass, si abea prin aprilie pt cas (asa a fost de ex anu trecut).
Dar cu toate schimbarile astea si site-ul anaf mort timp de o saptamana, am asa o presimtire sumbra.

Long story short: a aparut pe undeva in spatiul public ceva concret si clar legat de platile astea pe trim 1?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 March 2018 - 01:11 PM

http://www.conta.ro/...101#entry283101 - postul 12 !

Eugen Teodorovici: ...................
Iată că această ordonanţă de astăzi se ştie foarte exact că noul termen este 15 iulie, deci acel termen de 25 martie ca termen de plată a dispărut, este o singură obligație de punere pe 15 iulie a acestei declarații, sau până la, de fapt, este până la 15 iulie. Noi vom putea să punem şi la dispoziția contribuabililor formatul inteligent de declarație unică undeva la jumătatea... deci ĂŽn luna mai...
Reporter: Deci se calculează automat, nu?
Eugen Teodorovici: Automat, nu mai este nevoie, nu mai este decizie de impunere, este cu autoimpunere,

Tocmai mi-am verificat si eu SVP-ul si nu am nimic, am depus D600 online pe 19.01.

Ordonanta aprobata pe 15 martie (modificarea modificarii) nu era publicata in MO acum vreo 2 zile, dar proiectul l-am pus si comentat aici : http://www.conta.ro/...__fromsearch__1




#3 ciuly

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 22 March 2018 - 01:43 PM

Merci.

O sa fie interesant.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL