Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decizie incetare suspendare CIM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

decizie incetare suspendare CIM

3 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2018 - 09:25 AM

Buna ziua, un salariat are CFS pana de 22.05.2018, iar din 23.05.2018 revine la munca. Decizia de incetare a suspendarii a fost emisa si transmisa la ITM pe 18.05.2018. Decizia de incetare a suspendarii este corecta astfel:

``Incepand cu data de 23.05.2018 inceteaza suspendare CIM nr. din data..., salariatul X revenind la munca``.

Multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2018 - 10:50 AM

Data este corecta :smile:, cu 2 mentiuni :
- "inceteaza suspendarea contractului individual de munca nr./ din... dispusa prin decizia de suspendare nr.../ ...
- "salariatul X reluandu-si activitatea in cadrul firmei. "

E plin netul de modele, cred ca avem si noi. Iti atasez unul care mi s-a parut mai bun.

Fisiere atasate





#3 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2018 - 07:18 PM

Buna seara, multumesc pentru raspuns. Modelul meu este tot unul de pe net, dar am vrut sa fiu sigura ca data este buna. Am gasit pareri cum ca decizia de incetare a suspendarii este 22.05.2018, in cazul meu, adica ultima zi in care salariatul este in CFS si nu prima zi in care reia activitatea.
Nu mi s`a parut normal intrucat in ultima zi de CFS este valabila decizia de suspendare.
In modelul folosit de mine lipsea mentiunea privind decizia de suspendare nr..din..
Multumesc!



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 May 2018 - 10:18 AM

Rationamentul tau este corect.

Cu drag si alta data ! :smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL