Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
De ce să îmi fac cont CNPP (Casa de pensii) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


De ce să îmi fac cont CNPP (Casa de pensii)

2 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 May 2019 - 02:48 PM

Casa Națională de Pensii Publice (CNPP) a pus la dispoziția beneficiarilor un portal prin care cei interesați pot avea acces la anumite servicii online.
Astfel, la adresa www.cnpp.ro/home, accesând fereastra intitulată „De ce să îmi fac cont?” şi urmând procedurile indicate, utilizatorii pot afla gratuit informaţii referitoare la propria situaţie ca viitor pensionar. Informații detailate pentru completarea fiecărui câmp al formularului se obțin prin apăsarea butonului „ajutor”.
Cei interesaţi pot crea un cont pe portalul C.N.P.P. (adresa instituţiei este www.cnpp.ro), având posibilitatea accesului complet la serviciile electronice oferite de Casa Naţională de Pensii Publice.


De ce să îmi fac cont?

Contul cnpp.ro este foarte important în relaţia electronică dintre utilizator şi sistemul informatic.
Printre beneficiile unui cont enumerăm:
  • acces complet la serviciile electronice oferite de Casa Naţională de Pensii Publice
  • notificare online cu privire la evenimentele referitoare la propria persoană
  • acces gratuit la informaţii dedicate ţie
Pentru a obţine un cont online trebuie urmată procedura descrisă mai jos.

Procedura de obținere a unui cont online

Pentru crearea unui cont online vizitatorii trebuie să citească descrierea fluxului de creare utilizator şi să îşi exprime acordul pentru condiţiile de utilizare a portalului CNPP. Acordul este considerat a fi asumat prin introducerea datelor specifice cererii de creare cont.
Pentru identificarea unică a utilizatorului este necesară completarea formularului de creare cont. Toate campurile marcate cu * sunt obligatorii şi salvarea cererii nu este posibilă daca acestea nu sunt completate. Datele introduse trebuie să fie conforme cu realitatea.
Structura formularului este următoarea :
Date de identificare:
  • Numele şi prenumele
  • CNP
  • Adresa de e-mail
  • Act de identitate
  • Adresa de domiciliu.
Se introduce text (Cod CAPTCHA)
Se apasă butonul de finalizare formular.
După finalizarea completării formularului se apasă butonul Print pentru a putea fi semnat olograf în original, pe hârtie.
Pentru obţinerea datelor de acces, după ce s-a tipărit cererea trebuie parcurse urmatoarele etape:
  • Se semnează cererea;
  • Solicitantul se va prezenta personal cu cererea semnată la oricare casa teritorială de pensii, împreună cu actul de identitate în original şi copie sau, după caz, cu documentele justificative în original şi copie pentru fiecare persoană terţă căreia îi va administra contul;
  • Cererea va fi procesată şi aprobată la nivelul casei teritoriale de pensii. După aprobare vor fi transmise datele de acces (nume utilizator şi parolă) solicitantului, pe e-mailul specificat de acesta în cerere.




#2 D A N

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 February 2022 - 01:04 PM

Aveti idee de ce nu se poate accesa cnpp.ro
Mesajul de eroare pe care-l primesc este

Forbidden

You are not authorized to access the requested resource.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 February 2022 - 04:25 PM

Nu stiu, imi pare rau ... :sad:

Poate au ei site-ul blocat sau sau ai tu restrictii la internet ... dar de ce ai avea ? Incearca luni - zi lucratoare, poate au mentenanta ... zic si eu, dar chiar nu stiu mai mult decat tine la chestia asta.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL