Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vizualizare recipise declaratii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Vizualizare recipise declaratii


3 replies to this topic

#1 Mona2016

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 July 2019 - 07:55 AM

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Persoana imputernicita pentru a-mi depune declaratiile pentru o Intreprindere Individuala, nu se mai poate ocupa si de mine. Cand mi-a predat documentele, am verificat recipisele declaratiilor pe site-ul ANAF.
Din recipisa listata pentru Declaratia Unica rezulta ca nu au fost erori de validare. Insa nu o regasesc pe site-ul ANAF, alaturi de celelalte. Am incercat sa retrimit Decaratia, dar imi da eroare , cu mesajul "A mai fost depusa o declaratie initiala valida pentu aceasta perioada".
Intrebarea mea este daca pot sta linistita ca declaratia e ok, desi nu o regasesc pe site-ul ANAF, sau tebuie sa sun/merg acolo sa imi confirme ca totul este in regula.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 July 2019 - 12:24 PM

Cata vreme ai recipisa, e ok. In locul tau, as merge mai departe cu prudenta si as incerca sa o retrimit, asa cum ai facut deja, pt a mi se afisa acel mesaj - ca decl. valida a mai fost depusa. As da acestui mesaj un Print Screen pe care l-as salva in calculator si cu asta basta.

Daca vrei sa verifici personal la ANAF, e alegerea ta si nu-i ceva deplasat. Zic sa faci cum simti tu ca esti mai linistita ... :smile: Confortul tau emotional este cel mai important si decat sa stai cu o grija undeva in suflet, mai bine te asiguri in plus.




#3 Mona2016

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 July 2019 - 01:06 PM

Multumesc mult.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 July 2019 - 01:22 PM

Cu drag si alta data ! :smile:





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL