Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Intervenții obligatorii si gratuite prevazute de lege, in perioada de garantie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


Intervenții obligatorii si gratuite prevazute de lege, in perioada de garantie

  • You cannot reply to this topic
No replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16,663 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Posted 14 August 2019 - 01:49 PM

Sesizare pe https://www.facebook.com/www.ANAF.ro/ :

Legea prevede pt perioada de garantie unele intervenții obligatorii si gratuite. Dar mai prevede si obligatia unui contract de service in garantie. Aproape toate firmele de service ne taxeaza cu 300-400 lei in anul de garantie desi nu dorim alte servicii decat cele prevazute in lege si care sunt gratuite in anul de garantie. Din cauza aceasta am devenit " consumatori captivi" cum mi s-a spus de la Ministerul de Finante, dar inca nu s-a luat nici o masura si am fost indrumata spre dv. Mi s-a cerut numele firmei pt a reconsidera acreditarea, dar aproape toate ( cred ca 80%) profita de neclaritatea in noua lege si ne taxeaza pentru servicii care trebuiesc sa fie gratuite in garantie, specificate chiar prin lege. Daca nu semnam contractul ne ameninta ca nu duc formularul 4...? la fiscalizat si ca daca se defecteaza vor trimite casa la Bucuresti si putem astepta reparatia oricat !


  • You cannot reply to this topic




Similar Topics Collapse

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL