Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fond de mediu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

fond de mediu

2 replies to this topic

#1 atodor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 26 January 2020 - 09:37 PM

e prima declaratie la fondul de mediu si am o mmaaaaaaaaaaarre nelamurire:

1. un atelier de triccotaje care binenteles are unele deseuri(fire de lana, PNA, etc) pe care le refoloseste la umplerea unor perne, trebuie sa declare aceste deseuri in declaratia de mediu?
2. clasicul gunoi pe care-l ridica firma de salubritate cu care avem contract, trebuie declarat sau nu? In caz afirmativ daca se ridica cca 3 mc/an cat anume declar(nu avem pe an nici 50 de kg si la deseuri municipale e treciut doar 1 tona)



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2020 - 11:18 AM

1. Daca folosesti resturile de lana si PNA pt umplerea pernelor, inseamna ca nu ai deseuri. :biggrin2:
2. Gunoiul clasic nu se declara, el fiind colectat sub contract de salubrizare.




#3 atodor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 27 January 2020 - 11:47 AM

MULTUMESC! pentru amabilitate.
Intre timp am buchisit legislatia si m-am dumirit.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL