Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declarare TVA achizitii intracomunitare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Declarare TVA achizitii intracomunitare

1 reply to this topic

#1 xxclaudexx

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 01 September 2021 - 05:37 PM

Buna ziua! Compania mea este platitoare de TVA trimestrial. Am achizitionat in luna august produse din spatiul UE si voiam sa stiu cum se procedeaza cu declararea TVA. Contabila mea imi spune ca trebuie sa ma inregistrez la declarare TVA lunar pentru a putea depune declaratiile necesare. As vrea sa stiu cum se procedeaza in cazul meu, daca sunt platitor de TVA trimestrial cum pot declara si eventual ce declaratii trebuie depuse. Multumesc!



#2 daniel.poru

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 02 September 2021 - 07:24 AM

Poi de ce nu-ti asculti contabila, cred ca stie destul de bine ce si cum se procedeaza, sau vrei sa o verifici ? :blink2:

poate te ajuta asta https://static.anaf....sc_tva_2021.pdf







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL