Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
D112 versiunea din 12 august 2022 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

D112 versiunea din 12 august 2022

eroare calcul ore lucrate
2 replies to this topic

#1 paulap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 August 2022 - 09:52 PM

La completarea D112 versiunea din 12.08.2022 am intampinat urmatoarea problema NUMAI in cazul CIM cu timp partial
:
3. Tip contract de muncă (A_3) P2-parțial 2 ore
4. Ore normă zilnică a locului de munca (A_4) 8
5. Ore lucrate efectiv în lună (A_6) NU po completa cu A_8 * A_3 = 42 (pune automat 84 ore)
6. Ore suspendate in lună (A_7) 0 (pune automat -42ore)
7. Total zile lucrate (A_8) 21

nu pot dezactiva calculul automat, tar la validare apare eroarea
* EROARE - (A_6) Campul 5.Ore lucrate efectiv in luna eronat (S19.1)!
* EROARE - (A_6+A_7> A_4*NZL) (S20.1)!
* ATENTIE - (A_6 # A_8*A_3)
sper sa se poata face ceva ca sa poy depune declaratia in termen.
ma puteti ajuta cumva?
Paulap



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2022 - 11:02 AM

Completeaza intai nr de zile lucrate (21) si o sa-ti calculeze automat 42 de ore.




#3 paulap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2022 - 01:41 PM

Buna ziua din nou.
in primul rand imi cer scuze pentru greselile datorate in special tastaturii mele Microsoft (nota bene) careia i s-au sters multe litere.
In al doilea rand observ ca nimeni nu a avut aceleasi probleme la completarea D112 pentru iulie 2022.
am incercat si acum sa salvez din nou formularul de pe pagina ANAF, dar nu s-a rezolvat eroarea de calcul a orelor lucrate, tot valori mult mai mari apar si nu pot valida formularul pentru a-l trimite.
Va rog mult sa ma ajutati.
Voi incerca sa depun cu versiunea anterioara, dar nu cred ca va fi acceptata.

am incercat in toate felurile

multumesc, s-ar parea ca trebuie sa introduc manual numarul de zile!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL