Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
act aditional pentru modificare salariu minim de la 01.01.06 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


act aditional pentru modificare salariu minim de la 01.01.06

26 replies to this topic

#21 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 15 January 2006 - 06:24 PM

va anunt ca la dolj eu am depus ACT ADITIONAL , de decizie nici nu vor sa auda pentru marirea salariului la 330ron



#22 tase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 January 2006 - 01:08 PM

se gaseste formular tipizat de asemenea decizii la ITM(Bucuresti) sau trebe intocmite de contabil.Daca DA spuneti-mi si mie cam cum trebe sa sune.Va rog frumos.Multumesc anticipat.




#23 janika0

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 January 2006 - 09:37 PM

Se gaseste tipizat la ITMB.
JaNik@ :wink:



#24 carmensandu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 19 January 2006 - 09:59 AM

Va atasez aici modelele pe care le-am primit de la ITMB cel mai scurt a zis sa-l folosesc cand am mai putini salariati si cel mai lung cand am mai multi
Imi cer scuze ca sunt completate si trebui batute iar la calculator Va mai pun si unul in word facut de mine
Sper sa va fie de ajutor.

Fisiere atasate





#25 SANDA ILIUTA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 440 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2006 - 11:49 AM

orice modificare a CIM referitoare la - salariu, timp de lucru (norma de lucru), functie se realizeaza prin act aditional la CIM.
Daca vrei sa-ti muti salariatul dintr-un departament in altul, fara afectarea dr.salariale si a functiei, emiti decizie.
Ada



#26 carmensandu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 19 January 2006 - 02:11 PM

Cei de la camera de munca spun ca in momentul in care s-a emis o lege care te obliga sa maresti salariu minim pe economie la 330 RON nu este necesar act aditional deoarece nu ai nevoie de accepyul salariatului.



#27 SANDA ILIUTA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 440 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2006 - 02:23 PM

conf. art. 17 alin.4 Codul Muncii, daca sal.de baza se modifica printr-o lege sau prin contr.colectiv de munca aplicabil, nu mai este obligatorie intocmirea de act aditional la CIM.
Ada






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL