Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
obtinere piatra din productie proprie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

obtinere piatra din productie proprie

7 replies to this topic

#1 christina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 December 2005 - 12:54 PM

Buna ziua si sarbatori fericite celor care nu lucreaza in aceasta perioada :)

am urm problema: o firma obtine piatra de 3 tipuri si rebut prin extragere nisip din pamant, etc. Piatra (3 tipuri) apoi se vinde.
as dori sa stiu cum se contabilizeaza extractia din pamant pana la produsul finit si cum pot sa determin eu stocul de piatra?

Multumesc



#2 speranta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Baia Mare
  • Interests:profesionale

Postat 27 January 2006 - 09:57 PM

Buna Christina. Ma preocupa aceeasi problema. Cautand prin forum am gasit mesajul tau. Firma pt. care lucrez extrage nisip,balast si pietris din apa. Se sorteaza si se vinde. Daca te-ai lamurit cum se procedeaza dpdv contabil, te rog ajuta-ma si pe mine.Multumesc.




#3 demarecsek cristina

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 June 2006 - 09:10 AM

Buna!
Ma numesc Cristina Brenner si as vrea sa stiu daca ai reusit sa "elucidezi" problema cu exploatarea de piatra, nisip, etc? Am si eu aceeasi problema, am o firma de exploatare si nu sunt convinsa de evidentierea in ctb.
Daca ai posibilitatea, te rog sa-mi raspunzi la adresa de mail cristi4791@yahoo.com,
mersi,
Cristina.



#4 firtea alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:

Postat 20 June 2007 - 10:36 AM

Ma numesc Firtea Alina si as dori daca puteti sa ma lamuriti si pe mine cu contabilitatea ce se tine la balastiera ,extractia nisip, piatra , balast ,cu evidentierea stocurilor si vanzarea produsului cum se tine o astfel de contabilitate? adresa mea de e:mail este cristianfirtea@yahoo.com . Va multumesc.



#5 lias

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 02 July 2007 - 06:46 PM

Buna, ma numesc Lia Sutea si am si eu nevoie de ajutor pentru RAPOARTELE ZILNICE DE PRODUCTIE (BALASTIERA).
Am inteles ca din produsul brut BALAST se poate pierde prin spalare maxim 10%, apoi rezulta sortimentele de agregat...sortat sau concasat.
Daca are cineva o foaie de calcul pentru evidenta rapoartelor as fi foarte recunoscatoare.(liasutea@yahoo.com)



#6 angela_dragan2006

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 08 April 2008 - 09:41 PM

Buna,
Ma numesc Angela as dori si eu sa stiu cum se tine contabilitatea la balastiera, extractia nisip, piatra , balast ,cu evidentierea stocurilor?
adresa mea de e:mail este angela_dragan2006@yahoo.com.
Va multumesc.



#7 Mariana_2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 30 April 2008 - 01:09 PM

dragilor, chiar nu tine nimeni contabilitatea la o balastiera sa ajute niste oameni necajiti. si eu am aceeasi problema. luminati-ne si noua mintea in ceea ce priveste acest lucru. multumesc anticipat.



#8 CORINA39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 79 Postari:

Postat 02 May 2008 - 05:24 AM

este foarte simplu,am lucrat pina de curind la o astfel de societate,atentie mare daca aveti un patron arab,,,verificati licenta,cu siguranta depaseste extractia,,,ma puteti contacta:andacor39@yahoo.com si va pot spune multe despre acest patron si firma lui,,,atasez,legea inclusic monografia conta,,si sper sa va fie de folos

nu se poate atasa,,sorrryyy

Fisiere atasate








Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL