Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
raspunsuri la testele grila CECCAR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 9

Salt la continut


raspunsuri la testele grila CECCAR

168 replies to this topic

#161 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 09 June 2006 - 10:24 AM

Buna!esti contabila la AF?Daca da pe tine nu te intereseaza ce face asociati cu bani ,ce acte iti da tu asta inreg. in jurnalul de plati si incasari!LA sfirsitul anului treaba AF daca nu s-a incadrat in ce a declarat la impunere la inspector si mai are de platit sau nu.Tu atentionezi luna de luna cum sta cu chelt. si incasarile si in rest...se descurca :smt039
CU GINDURI BUNE !



#162 Dgaitan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Braila

Postat 12 June 2006 - 08:51 AM

Nu am primit nimic pana acum, chiar nu are nimeni raspunsurile ????
Daca totusi ... nu ma uitati : dgaitan@procons.ro




#163 crisnew

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 12 June 2006 - 08:24 PM

stie cineva cum se puncteaza grilele de la ex acces expert contabil, cele cu mai multe variante de raspuns? adica dc ai bifat doar o varinata corecta din doua iti acorda ceva sau nu? sau dc ai raspuns una bine si una aiurea cum se puncteaza?



#164 Anca Barlici

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 June 2006 - 09:45 PM

Daca ai raspuns corect dar partial, asta e posibil doar la grilele de la control, raspunsul e considerat gresit.Doar la control sunt grile cu 1 sau 2 variante corecte. La cele cu 2 variante corecte, daca doar 1 a fost bifata, raspunsul e incomplet si nu se ia in considerare ca fiind corect.



#165 andreiasorina

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 June 2006 - 09:26 AM

as dori si eu raspunsurile la intrebari,
hageaandreia@yahoo.com
multumesc.



#166 eduard_barcau

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Targoviste

Postat 13 June 2006 - 03:22 PM

Vreau si eu rezolvarile pentru studiile de caz.
Multumesc
eduardbarcau@yahoo.com



#167 Anca Barlici

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 June 2006 - 09:20 PM

Stiu sigur ca examenul de acces se da o singura data pe an. Anul acesta pe 1-2 iulie si in toamna se da examenul de aptitudini, pentru cei ce termina stagiul. Anul trecut accesul s-a dat mult mai tarziu, in toamna si poate de aceea crezi ca se mai da o data. raspunsul e un Nu categoric.....sorry.



#168 radu petruta

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 14 June 2006 - 02:38 PM

va rog f f mult imi poate trimite cineva grile cu rasp pt. fiscalitate si conta pls pe adresa petruta.radu@yahoo.com si daca se poate si are cineva materiale pt. dreptul comercial ca predarea este jalnica... :(



#169 emil pustea

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:arad str siriei 19/a

Postat 14 June 2006 - 03:13 PM

Va rog frumos sa imi trimiteti rezolvarea completa a studiilor de caz pt. disciplinele cerute la examenul de expert contabil. Adresa mea de mail este
emil.pustea@volanul.ro






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL