Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Urgent - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Urgent

1 reply to this topic

#1 STEFAN ALINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:MEDIAS

Postat 06 January 2006 - 08:23 AM

Salut, am nevoie urgent de ajutor
O societate comerciala nou infiintata are doi asociati straini, ei doresc sa aduca in Romania un autoturism care sa fie folosit de catre firma din Romania si pentru care sa intocmeasca o factura de chirie (care sa includa si refacturarea impozitelor si asigurarilor care se platesc acolo pentru masina respectiva).
Stie cineva ceva despre cazul meu este posibil ce formalitati trebuie indeplinite, cum se opereaza in conta.
Mersi mult va rog HELP



#2 lorenzo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 07 January 2006 - 12:36 PM

Import temporar cu garantarea TVA si (eventual) a taxelor vamale.
Inmatriculare temporara in Ro.

Mai mare daraua decat ocaua. Nu renteaza.
Mai bine ia o masina in leasing din Ro.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL