Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Deductibilitatea cheltuielilor de transport (taxi) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Deductibilitatea cheltuielilor de transport (taxi)

22 replies to this topic

#21 contax

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 20 January 2006 - 06:00 PM

Lorenzo, abia acum am inteles si eu art.21! Multumesc pentru explicatii!

Fata de propunerea ta, am rezerve pentru ca :
- nu acopera cheltuielile cu taximetre efectuate in localitatea unde au locul permanent de munca salariatii respectivi, pentru ca in acest caz nu se pot folosi ordinele de deplasare;
- mie nu-mi place sa ma complic cu evidente extracontabile.



#22 marmota

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:multe

Postat 09 February 2006 - 03:47 PM

Deci, BF de taxi le pot folosi in registrul de casa in continuare? Iar despre bonurile de carburant, eu n-am vazut pana acum nici unul cu nr. masinii si firma. Cum se procedeaza, cand platesti ii spui casierei cu ce masina esti si ce firma ai?? Daca alimentarea cu carburant imi apare in extrasul de cont ( plata cu card) mai e nevoie de chestia cu nr. masinii si firma? ( patronul e singurul cu cardul si cu masina de serviciu )

Multam

Inteligenta ma urmareste ... dar eu sunt mai rapid



#23 adin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:cluj-napoca
  • Interests:legislatia financiar contabila

Postat 20 February 2006 - 09:22 PM

pe bonurile de carburanti poti inscrie singur denumirea firmei si nr de inmatriculare al auto.Eu asa procedez.
Daca aveti conventie de plata cu carduri pentru carburanti-banuiesc ca la sfarsitul lunii firma va emite factura fiscala, nu?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL