Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
completare fise fiscale 2005 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


completare fise fiscale 2005

4 replies to this topic

#1 ioanadrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 January 2006 - 03:58 PM

pt persoanele in intretinere trebuie completat cnp-ul sau nif-ul ( nr.de identificare fiscala ).

pt.copii care nu au buletin cnp-ul il iau dupa certificatul de nastere?
multumesc



#2 carmensandu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 19 January 2006 - 04:52 PM

CNP si da il iei din certificatul de nastere
Asa s-a facut si anul trecut.
Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor




#3 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 19 January 2006 - 06:50 PM

-din cate stiu nif-ul este pentru persoane straine care sant in Romania si lucreaza aici ca asociati,asa ca pentru ele folosesti nif-ul.
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#4 sorin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Arges

Postat 20 January 2006 - 09:48 AM

Referitor la competare FF-2005
-In cursul anului 2005 s-a acordat sal13 pe stat de plata separat, prin cumularea salariului din luna respectiva cu sal13 este posibil ca brutul sa fie mai mare de 1000 RON ceea ce duce la aplicarea degresiva a deduceri.
-In fisa fiscala se trece deducerea din stat sau recalculez deducerea in functie de brut.

Multumesc anticipat pentru raspuns



#5 paul2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2006 - 11:10 AM

Din cunostintele mele legislatia actuala privind impozitul pe salarii nu prevede nici o mentiune speciala privind al 13-lea salariu. Asta inseamna ca valoarea celui de al 13-lea salariu trebuie cumulata cu drepturile salariale din luna in care s-a platit iar deducerea cuvenita sa fie cea aferenta brutului total, impozitul lunar datorat fiind considerat impozit final conform legislatiei.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL