Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
schimbare sediu firma( inchiriere sediu precedent) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


schimbare sediu firma( inchiriere sediu precedent)

2 replies to this topic

#1 geanina drehuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 19 January 2006 - 07:56 PM

Buna ziua tuturor!!! vreau sa ma ajutati intr-o problema:
pana pe data de 16 ian am avut sediul firmei la un magazin proprietatea societatii dar dupa data de 16 l-am inchiriat la o banca; problema mea este pe cine trebuie sa anunt ca am schimat sediul societatiii,ce acte trebuie sa fac etc. pana pe 16 am avut ca activitate comert cu amamuntul (magazin) dupa aceasta data vom avea venituri din chirie pt ca marfa dinmagazin s-a vandut
:roll: sunt cam in ceata avand in vedere legile din Romania
Va multumesc pt un eventual raspuns!!
geanina drehuta



#2 ANCI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Location:tg.mures
  • Interests:diverse

Postat 19 January 2006 - 08:37 PM

prima data te duci la camera de comert si faci un act aditional la actul constitutiv al societatii prin care se modifica sediul social( actele necesare sunt extreas de carte funciara noul sediu,sau contract de inchiriere sau comodat si extras carte funciara, daca este al asocitilor coproprietarul spatiului trebuie sa deie o declaratie autentificata ca este de acord ca sa fie acolo sediul). asta se publica in mo se face incheiere judecatoreasca, respectiv se schimba si certificatul de inmatriculare.ai grija daca nu mai faci comert si preponderent veniturile le realizez din chirii sa schimbi si obiectul principal de activitate.dupa ce ai noul certificat de inmatriculare te duci la administratia financiara si completctezi un formular 010 pt modificarea sediului. si gata. bafta.




#3 geanina drehuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 21 January 2006 - 03:22 PM

Nu stiu ce m-as face fara voi ;multumesc mult de tot :P
geanina drehuta






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL