Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sesiune - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


sesiune

67 replies to this topic

#21 izul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 02 February 2006 - 08:34 AM

ce rea esti s_anda.Nu lua lucrurile chiar asa.Cu doi copii acasa dupa o varsta destul de inaintata si impunanduti-se la serviciu ca daca nu ai studii esti dat afara ,cum este?



#22 Fici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 06 February 2006 - 02:03 PM

izul a spus:

ce rea esti s_anda.Nu lua lucrurile chiar asa.Cu doi copii acasa dupa o varsta destul de inaintata si impunanduti-se la serviciu ca daca nu ai studii esti dat afara ,cum este?
Nu te supara izul, Sanda nu este rea. Daca te-ai hotarat sa faci o facultate incearca sa si inveti ceva, nu numai sa-ti platesti taxele sa obtii o diploma si doar atat. Acum zici ca ,,fac o facultate ca sa-mi pastrez locul de munca", dar dupa terminare vii cu pretentia ca esti economist, si vei flutura diploma.
Si eu m-am hatarat destul de tarziu sa fac o facultate si crede-ma ca am o varsta destul de inaintata, am serviciu, doi copii care la randul lor au terminat o facultate, si doar 11 ani pana la pensie, deci am 49 de ani impliniti luna aceasta. Am avut o discutie cu o colega studenta mult mai tanara decat mine, de fapt de varsta fiicei mele, care se vaita ,, pai de cand am terminat eu liceul am uitat tot" Am intrebat-o cati ani are si mi-a raspuns ca are 23 de ani iar eu i-am zis ca am 30 de ani de munca si nu ma vait ca am uitat. Crede-ma ca m-am inscris la facultate si din cauza ca au ajuns tinereii acestia facuti economisti pe banda rulanta sa-ti dea ordine, sa nu-ti mai respecte parul alb si nici experienta de munca. Dar daca tot fac o facultate sa si raman cu ceva. Am vazut ca cineva a pus grila de examen pe acest forum -examen la bazele contabilitatii- si cere raspuns. Pai fratilor, si eu am avut o grila asemanatoare dar mi-am rezolvat-o singura cu ajutorul cartii data de profesorul de curs si credeti-ma ca nu sunt grele de loc daca mai intai citesti teoria si apoi o pui in practica. Deci nu este o scuza ca am si doi copii acasa, am o varsta, etc. diploma o vei flutura.
Succes si bafta in continuare la examene !!!!!!




#23 izul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 07 February 2006 - 11:29 AM

ITI DAU DREPTATE CA NU SUNT CHIAR ASA DE GRELE SI EU LE-AM REZOLVAT SA STII ,DECI NU ASTEPT CHIAR MURA-N GURA TOTUL ,DAR ERAM CURIOASA SA VAD DACA LE-AM REZOLVAT CORECT,DREPT URMARE LA ECONOMIE AM GRESIT 2 RASPUNSURI ,NU LE-AM REZOLVAT CORECT. DAR LA MATEMATICA CHIAR NU STIU CE VOI FACE.AM RUGAT SI UN PROFESOR DE LICEU,A REZOLVAT EL SARACUL CATEVA DAR MI-A SPUS CA-L DEPASESC ACESTE EXERCITII. DACA CINEVA CREA SA NE CONSULTAM LA REZOLVAREA TESTELOR O POATE FACE PE ADRESA DE MESENGER sorina1000cl :D



#24 S_anda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 410 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures

Postat 07 February 2006 - 12:25 PM

ai gresit 2 raspunsuri :shock: GRAAAAV [-X revoltator, cu asa de multe greseli nu stiu daca poti trece anu' :-k
PS :wink:
Sanda



#25 mirelahuzu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 07 February 2006 - 03:42 PM

Sunt grele problemele la matematica dar daca te duci la manualul de cls.aXI-a te va ajuta. Crede-ma ca si eu am terminat liceul in urma cu 20 ani. Sunt in examene, tot la Spiru Haret - finante banci, dar daca prind putin timp o sa intru pe mess si o sa incerc sa te ajut. Si, apropo la economie am luat 9.
Dar am si eu o problema - unde pot gasi un manual de management anul I de Maria Gaf Deac?????????????????



#26 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 08 February 2006 - 03:36 PM

cauta la edituri pe net



#27 mirelahuzu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 08 February 2006 - 03:41 PM

Am cautat si am sunat chiar si la editura. Nu se distribuie decat la studentii facultatii si probabil la noi in oras ori nu a ajuns ori nu am apucat eu sa o vad.



#28 mariana.alexandru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Interests:contabilitate

Postat 09 February 2006 - 01:51 AM

chiar ca a fost groaznica sesiune asta... am obtinut niste note foarte naspa...
9 - istoria cooperatiei
3 - drept
10 - microeconomie
3 - management
3 matematica
10 - contabilitate
Sunt numai la extreme nu?



#29 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 09 February 2006 - 05:05 PM

la ce facultate esti Mariana?



#30 mariana.alexandru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Interests:contabilitate

Postat 10 February 2006 - 12:47 AM

la ARTIFEX...



#31 asproiun

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:Dr.Tr.Severin
  • Interests:economice

Postat 10 February 2006 - 02:32 AM

Multa bafta



#32 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 10 February 2006 - 02:53 PM

sa nu te sperie rezultatele.
mergi inainte!
Bafta!



#33 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 10 February 2006 - 06:41 PM

nu va dati batuti!



#34 mariana.alexandru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Interests:contabilitate

Postat 11 February 2006 - 10:57 PM

Am mai luat un 8 la engleza si un 8 la contabilitate... nu prea stau binisor... voi cum sunteti?



#35 Cristian Mazilu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara, Romania

Postat 18 February 2006 - 03:36 AM

Eu am terminat, intr-un final fericit, sesiunea, cu un 8 la conta financiara. In rest... toate suna mai bine.



#36 erica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2006 - 10:29 AM

S_anda intreba Spiru Haret? si eu sunt anul I(CIG),ne putem ajuta



#37 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 20 March 2006 - 12:38 PM

Am am duminica pe 26.03. ultimul si scapPina acuma a fost bine dar cu asta mor de frica dau matematica As vrea sa adorm si sa ma trezesc luni pe 27.03 dupa examenul luat. :cry:



#38 Boogie

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2006 - 12:15 AM

Peste 2 saptamani incepe sesiune la ASE! ](*,)
Nici o problema ca dureaza doar o saptamana! Traiasca modularizarea!! Bineinteles ca saptamana de dinainte de sesiune este rezevata: proiectelor, lucrarilor...etc..

saptamana de sesiune la una dintre seriile anului 4 arata in felul urmator:

04.04 S.I.A.D ora 18:00
06.04 Contabilitate aprofundata ora 07:30:shock:

09.04 Audit fiscal ora 14:30

Recunosc ca pentru ultimul examen este timp , dar pentru primele doua : DOAMNE AJUTA!!

Oricum chestia asta cu modularizarea a fost inca o incercare !!
De anul viitor se revine la semestre!!

Bafta tuturor!!!



#39 mariana.alexandru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Interests:contabilitate

Postat 21 March 2006 - 09:56 AM

Am inteles ca de anul acesta nu mai pot intra in anul 2 cu restante... voi cum stiti? am inteles ca exista un credit de puncte?



#40 IngeMihalik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 May 2006 - 07:11 PM

Anul I spiru haret management financiar.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL