Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PROTECTIA MUNCII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PROTECTIA MUNCII

13 replies to this topic

#1 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 23 January 2006 - 07:27 PM

.Pana la sf lunii ian 2006, trebuie transmisa o Declaratie privind protectia muncii cf Legii 90/1996 privind protectia muncii.Declaratia se trimite la Inspectia terit a muncii.



#2 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2006 - 08:13 PM

:shock: unde este reglementata?




#3 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 23 January 2006 - 08:17 PM

Practic ce trebuie declarat? Nu de alta, că nu eu sunt cu protecția muncii, dar să pot să-l pun "în gardă" pe responsabilul de la noi.

O seară bună!
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#4 Giorgi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Braila
  • Interests:Contabilitate

Postat 27 January 2006 - 09:29 AM

catre itm - protectia muncii


VA ADUCEM LA CUNOSTINTA CA IN CONFORMITATE CU ART.9,AL.2 , DIN LEGEA NR.90/1996 REP. , IN CADRUL SOC. NOASTRE SE PASTREAZA CONDITIILE INITIALE PT CARE A FOST ELIBERATA AUTORIZATIA DE FUNCTIONARE D.P.D.V. AL PROTECTIEI MUNCII.


DIRECTOR................


Asa am depus eu in Galati.



#5 sibila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 02 February 2006 - 03:49 PM

art. 9 lg 90/1996 si sanctiunile sunt mari pt. nedepunere 35-70 mil



#6 Ovi

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Pitesti

Postat 02 February 2006 - 08:08 PM

Da si eu am depus tot aici am citit si e adevarata chestia nu e de gluma



#7 Neouber

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 16 February 2006 - 08:55 AM

Mai copii...eu am mai postat la un topic chestia asta dar o mai pun si aici..se dau amenzi in draci de la Protectia muncii pentru lipsa ROI, lipsa planificarii concediilor de odihna, a fiselor de aptitudini si a fisei postului, etc...chiar saptamana trecuta am avut control la o firma de la ei ...s-a lasat cu amenda...indreptatita tre' sa recunosc ..dar nu au zis nimic de decklaratia de care se vorbeste aici..poate nu se depune la noi..am vazut ca institutiile din diferite judete au practica de a fi semiparalele fata de celelalte...se pare ca am scapat..oare mai pot depune..e vorba de foarte multe firme la mijloc
Daca intelegi mai mult de 20 % din ceea ce spun inseamna ca m-am exprimat gresit



#8 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 16 February 2006 - 09:14 AM

si daca n-am angajati?



#9 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 16 February 2006 - 06:45 PM

Protectia muncii se face si pentru asociat sau asociati pentru ca sunt asimilati personalului TESA. Deci si pentru acestia este necesara prelucrarea normelor privind prelucrarea automata a datelor(computer), norme privind conducatorii auto, etc. De asemenea vor avea fise de protectia muncii. Sunt si inspector de protectia muncii de vreo 2 ani si se pare ca pe masura ce se apropie 2007 controalele vor fi dese si dure.Cred ca renunt la cei 22 ani de contabilitate si ma reprofilez.
Daca sunteti interesati ce inseamna protectia muncii scrieti-mi la
carmen.luca@cncfinexpert.ro



#10 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 17 February 2006 - 08:57 AM

daca o trimit acum are ceva?
ca n-am angajati, asa pt asociati



#11 dmldone

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 262 Postari:
  • Location:Tg-Jiu
  • Interests:contabilitate

Postat 17 February 2006 - 09:16 AM

bai nene, dar de unde au scos-o si pe asta. hartii peste hartii, a inebunit toata lumea.
si o rugaminte, are cineva un model de - daca tot trebuie:
- r.o.i. asa ca pentru un s.r.l. cu 5 salariat
- fisa de aptitudini
- fise post - vanzator, muncit. necalif.
iar in legatura cu programarea concediilor - are un format special chestia asta.
multumesc.



#12 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 17 February 2006 - 09:33 AM

pentru ilfov depun tot la giulesti sau la sediul ITM Ilfov?



#13 ana maria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:
  • Location:piatra neamt

Postat 21 February 2006 - 04:19 PM

lilianarodica a spus:

.Pana la sf lunii ian 2006, trebuie transmisa o Declaratie privind protectia muncii cf  Legii 90/1996 privind protectia muncii.Declaratia se trimite la Inspectia terit a muncii.

Eu am citit legea si nu gasesc unde este precizat termenul de depunere. Ma poti ajuta cu un articol de lege?



#14 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 21 February 2006 - 04:21 PM

eu am trimis-o azi cu confirmare de primire






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL