Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 205 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratia 205

26 replies to this topic

#21 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 09 March 2006 - 12:22 AM

Irinam! Te rog!
Dec 205, am inteles ca firma trebuie s-o depuna pt asociat (asociati) pt dividendele din 2005, pana la data de 30.06.2006?
In cazul in care dividendele nu au fost ridicate in 2006 pt anul 2005 mai trebuie depusa?
Cum se procedeaza, te rog
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#22 irinam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 09 March 2006 - 03:01 PM

Depui decl. 205 pana la 30.06.2006 pt. dividende incasate de asociat in anul 2005 si pt. care ai platit impozitul. Pt. dividendele ce le incaseaza in 2006 depui decl.205 in 2007. Deci, declari 205 numai daca ai platit dividendele asociatului in anul precedent. Imi cer scuze ca nu m-am exprimat mai clar.




#23 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 09 March 2006 - 10:21 PM

AM INTELES, IRINAM
MULTUMESC
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#24 davis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:

Postat 10 May 2006 - 07:49 AM

am si eu nevoie de ajutor : firma a avut contracte de prestari servicii cu pers fizice:
eu, ca firma, trebuie sa depun decl 205?dc da, pana cand trebuie depusa??
persoanele fizice care au avut contract cu noi ce declaratie tb sa depuna si pana cand??
Va multumesc foarte mult??



#25 cristina tone

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 May 2006 - 10:01 AM

buna ziua!
am si eu o nelamurire , sunt noua pe site si va rog daca se poate sa ma ajutati ! Pentru un asociat care a ridicat in 2005 dividendele aferente lui 2004 ,eu acum depun pt el decl 200 sau numai 205?
multumesc !



#26 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 10 May 2006 - 11:14 AM

cristina tone a spus:

Pentru un asociat care a ridicat in 2005 dividendele aferente lui 2004 ,eu acum depun pt el decl 200 sau numai 205?
pentru dividendele distribuite si achitate asociatului in anul 2005 societatea trebuie sa intocmeasca si sa depuna declaratia 205; asociatul nu trebuie sa depuna declaratia 200 pentru veniturile din dividende.



#27 cristina tone

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 10 May 2006 - 12:10 PM

multumesc letiroxi !






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL