Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ati depus deja fise fiscale? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ati depus deja fise fiscale?

12 replies to this topic

#1 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 January 2006 - 02:24 PM

Pt. cine a depus:
Ce trebuie sa ducem? Discheta cu listarile fiselor semnate, stampilate sau discheta cu borderou semnat, stampilat?



#2 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 24 January 2006 - 02:50 PM

Anul 2005 fisele se intocmesc in 2 exemplare(unul la angajator, unul la salariat) La adm se duce disketa+ borderou semnat si stampilat.




#3 elenmiru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 03 February 2006 - 10:43 AM

la sector 1 s-a cerut borderoul centralizat 2 exemplare si ficele listate (desi nu se prevede a se lasa si fisele)



#4 Dzsygy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 154 Postari:
  • Location:Zalau

Postat 03 February 2006 - 02:38 PM

Ordinul 546/2005 (publicat in M.Of.414/ 17.05.2005)

PROCEDURA de depunere a fisei fiscale

Termenul de depunere a fiselor fiscale este pana in ultima zi a lunii februarie inclusiv, a anului curent, pentru anul fiscal expirat.
Fisele fiscale se depun la organul fiscal competent, in format electronic, insotite de un borderou privind continutul acestora, semnat si stampilat conform legii, cu respectarea conditiilor prevazute in anexa nr.4.

Angajatorii editeaza fisa fiscala in format hartie, in 2 exemplare:
- un exemplar, semnat si stampilat conform legii, se pastreaza de catre angajator;
- un exemplar, semnat si stampilat conform legii, se inmaneaza angajatului.
Poate ca banii vorbesc, dar cu auzul nu stau prea bine, pentru ca niciodata nu vin cind ii chem.



#5 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 03 February 2006 - 03:24 PM

se pot salva pe o singura discheta FF de la mai multe societati?



#6 Dzsygy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 154 Postari:
  • Location:Zalau

Postat 03 February 2006 - 04:00 PM

popescudaniela a spus:

se pot salva pe o singura discheta FF de la mai multe societati?

nu cred ca accepta asa ... eu am depus dischete pentru fiecare firma in parte si au zis ca daca mai merg pe acolo sa pun in plicuri dichetele, ca altfel exista posibilitatea sa se piarda !? :(
Poate ca banii vorbesc, dar cu auzul nu stau prea bine, pentru ca niciodata nu vin cind ii chem.



#7 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 03 February 2006 - 05:08 PM

borderoul de insotire a dischetelor se listeaza in 2 ex,pt ca pe unul sa ne dea nr. de inregistrare?



#8 geanina drehuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 03 February 2006 - 05:27 PM

la noi la Suceava se cere borderoul 2 exemplare +discheta ,toate puse intr-o folie si gata
geanina drehuta



#9 Dzsygy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 154 Postari:
  • Location:Zalau

Postat 03 February 2006 - 08:37 PM

popescudaniela a spus:

borderoul de insotire a dischetelor se listeaza in 2 ex,pt ca pe unul sa ne dea nr. de inregistrare?

DA !
Poate ca banii vorbesc, dar cu auzul nu stau prea bine, pentru ca niciodata nu vin cind ii chem.



#10 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 03 February 2006 - 11:24 PM

Buna ziua!!! Va rog imi spuneti dupa salvarea pe discheta ptr. unitatea fiscala, pe dicheta cate fisiere va apar? Mie doar unul:( E bina!? Ma refer la intocmirea FF pe anul 2005 cu versiuneaIVG 1.0.5 Multumesc! Daca nu e bine cum imiapare mie ce trebuie safa? Multumesc!



#11 eivan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 February 2006 - 10:42 AM

cr1st1na a spus:

Buna ziua!!! Va rog imi spuneti dupa salvarea pe discheta ptr. unitatea fiscala, pe dicheta cate fisiere va apar? Mie doar unul:( E bina!? Ma refer la intocmirea FF pe anul 2005 cu versiuneaIVG 1.0.5 Multumesc! Daca nu e bine cum imiapare mie ce trebuie safa? Multumesc!

vezi ca a aparut versiunea 1.0.6 in 31.01.2006
elena



#12 yulia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 Postari:

Postat 04 February 2006 - 07:45 PM

E bine. Apare un singur fisier pentru o firma. Versiunea 1.0.6. repara doar la listare data lichidarii. Nu este nici o nenorocire daca ai ver 1.0.5. Eu am depus la toate sectoarele din Bucuresti. Numai la sect 5 nu mi-a primit toate firmele pe o discheta. La sect 1 nu mi-a cerut nimic in plus asa cum vad pe forum. Dar mai cred ca depinde si de cei da la ghiseu sau din birou. Cum iti este norocul. La sect 5 care au inspectori pe strazi sunt niste 'anti' calculator, anti,anti,etc. La sect 6 si 3 sunt niste baieti tineri si descurcareti. BAFTA la depuneri.



#13 CristinaI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 06 February 2006 - 02:55 PM

Buna
mie nu vrea sa imi preia datele de pe discheta. Imi zice ca nu e numele fisierului bun, desi e exact dupa foratul dorit de ei.

si versiunea de pe site, desi scrie ca 1.06 dupa ce o dau jos e de fapt tot 05!!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL