Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Diurna 2006 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Diurna 2006

6 replies to this topic

#1 melaniamelinda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 24 January 2006 - 03:33 PM

Buna ziua,
Stie cineva daca s-a modificat diurna legala pentru institutiile publice in anul 2006?

Va multumesc
Melinda



#2 dorumocanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 344 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 24 January 2006 - 03:40 PM

Nu, a ramas conf. OG 1817/18.12.2003, 105.200 lei(vechi)

"dreptul fiecaruia de a cunoaste"



#3 melaniamelinda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 24 January 2006 - 03:54 PM

Multumesc si o zi buna in continuare
Melinda



#4 alexdolofanul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 13 October 2006 - 07:38 AM

Buna ziua,

Niste angajati de ai mei au plecat in delegatie in alt oras si s-au cazat la niste cunostinte din orasul respectiv si nu au documente justificative. Intrebarea mea este : le acord diurna de cazare? Daca da care e cuantumul acesteia?
Multumesc anticipat



#5 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 13 October 2006 - 08:17 AM

Am si eu astfel de situatii si de fiecare data le iau delegatilor o declaratie pe proprie raspundere in care arata faptul ca au facut cazare fara doc. justif., la rude, si le dau doar diurna de deplasare in cuantumul legal(2,5*diurna pt. inst. publice).
iuliana



#6 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 October 2006 - 09:13 PM

Vezi postareaalexdolofanul, la Oct 13 2006, 08:38 AM, a spus:

Niste angajati de ai mei au plecat in delegatie in alt oras si s-au cazat la niste cunostinte din orasul respectiv si nu au documente justificative. Intrebarea mea este : le acord diurna de cazare? Daca da care e cuantumul acesteia?
exista posibilitatea ca aceasta situatie, cea a cazarii fara documente justificative, sa fie prevazuta in regulamentul intern al firmei, impreuna cu stabilirea unei sume , de exemplu 1/2 din c/val cazarii la un hotel de 2 stele, actualizabila anual. de asemenea, este bine sa fie prevazut modul de decontare a benzinei (ex. 8litri la 100km) in cazul in care deplasarea se efectueaza cu autoturismul personal al salariatului.



#7 ramomix

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:contabilitate, legislatie

Postat 08 June 2007 - 09:54 AM

Vezi postareamelaniamelinda, la Jan 24 2006, 04:33 PM, a spus:

Buna ziua,
Stie cineva daca s-a modificat diurna legala pentru institutiile publice in anul 2006?

Va multumesc


Prin Hotararea nr.1860/21 decembrie 2006, publicata in MO nr.1046/29.12.2006 se modifica la 13 lei diurna si noaptea fara cazare la 30 lei. :smile:

Vezi postareamelaniamelinda, la Jan 24 2006, 04:33 PM, a spus:

Buna ziua,
Stie cineva daca s-a modificat diurna legala pentru institutiile publice in anul 2006?

Va multumesc


Prin Hotararea nr.1860/21 decembrie 2006, publicata in MO nr.1046/29.12.2006 se modifica la 13 lei diurna si noaptea fara cazare la 30 lei. :tongue:
Ramona






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL