Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Urgent!!!!deduceri personale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Urgent!!!!deduceri personale

6 replies to this topic

#1 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 28 January 2006 - 09:13 AM

Buna ziua!!!!:)Va rog sa-mi explicati ce cuprinde din fisa fiscala ff1 coloana ,,Deduceri personale", o fi cum cred eu? Adica, deducerea de baza+ Deduceri suplimentare ptr. alte persoane in intretinere.Multumesc!!!! Sunteti foarte utili.....si pe faza!!!!!



#2 MANUELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BACAU

Postat 30 January 2006 - 11:02 PM

exact.




#3 goreXP

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 50 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2006 - 11:10 PM

Pentru conformitate: Incapand cu 2005 nu mai exista notiunea de deducere suplimentara, deducerea personala se calculeaza dupa o formula ce tine cont si de nr. de persoane aflate in intretinere.



#4 ramonagroza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:zalau

Postat 14 February 2006 - 07:26 PM

salut.. ! stie cineva daca pensionar de boala angajat cu 4 ore.. are dreptul la deducere? si in plus are si 3 persoane in intretinere.
mie de la ITM si Finante mi-au zis ca are dreptul.. dar o contabila mi-a zis ca se considera venit suplimentar si nu are dreptul.
acuma eu pe cine sa mai cred? :?:
si nu vor fi probleme la intocmirea fiselor fiscale?
multumiri anticipate...



#5 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 14 February 2006 - 08:12 PM

Cine crezi ca e mai credibil? Finantele sau o "contabila"? :shock:
Evident ca are dreptul la deduceri.
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#6 mariana molnar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:baia mare

Postat 17 February 2006 - 08:56 AM

stie cineva daca la al doilea loc de munca unde omul e incadrat cu 2 ore, mai are dreptul la deducere personala?



#7 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 17 February 2006 - 09:39 AM

Deducerea se acorda o singura data,la functia de baza......deci beneficiaza de ea numai la primul loc de munca






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL