Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FISE FISCALE 2005 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


FISE FISCALE 2005

7 replies to this topic

#1 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 31 January 2006 - 12:36 PM

cine imi poate spune cum procedez cand am un salariat cu 4 luni norma intreaga ,apoi se desface contr. ind. de munca,iar dupa 3 luni se angajeaza din nou la aceeasi firma cu o fractiune de norma de 4 ore.Eu am completat 1FF1 si 1 FF2,ESTE CORECT?



#2 DaviD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti

Postat 31 January 2006 - 12:43 PM

da




#3 angeliq

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 85 Postari:
  • Location:Petrosani
  • Interests:contabilitate

Postat 31 January 2006 - 05:15 PM

mai exista in noul program de FF formularul FF2 eu stiu ca nu! Se completeaza lunile in care a lucrat fisa fiscala, pentru ca impozitul pe salariu este 16% indiferent de situatie.
relatiile cu statul roman sunt intotdeauna "cordiale....."



#4 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 31 January 2006 - 06:24 PM

exista sus in stanga la FF 210 :1.la functia de baza;2.in afara functiei de baza.
iar la tip venit se bifeaza 1 pentru venit in afara functiei de baza



#5 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 31 January 2006 - 07:10 PM

- are dreptete David se completeza o FF1 pentru perioada in care a fost angajat cu norma intreaga si o FF2 pentru perioada in care a fost angajat cu timp partial( 4 ore /zi) .
- la regularizara anuala vor fi diferente din cauza impozitului pe salarii platit in plus in acest caz. :P
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#6 dede

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 01 February 2006 - 07:27 AM

Citeaza

- la regularizara anuala vor fi diferente din cauza impozitului pe salarii platit in plus in acest caz
Nu mai exista regularizare a impozitului pe salarii. Impozitul calculat este final indiferent de cate locuri de munca cu CIM are persoana respectiva. Declaratie 200 vor depune cei cua venituri de alta natura decat cele salariale.



#7 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 01 February 2006 - 08:00 AM

popescudaniela a spus:

cine imi poate spune cum procedez cand am un salariat cu 4 luni norma intreaga ,apoi se desface contr. ind. de munca,iar dupa 3 luni se angajeaza din nou la aceeasi firma cu o fractiune de norma de 4 ore.Eu am completat 1FF1 si 1 FF2,ESTE CORECT?

De fapt fisa FF1 este pentru locul de munca principal (unde i se acorda deducerile legale ) iar FF2 este pentru loc de munca secundar, deci daca la reangajare i s-au acordat deduceri atunci ai o singura fisa FF1 .



#8 elenmiru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:

Postat 03 February 2006 - 10:41 AM

daca deducerea nu s-a acordat corect in fisa fiscala se procedeaza astfel?

se trece deducerea corecta impozitul corect iar regularizarea pentru diferenta se face la luna constatarii?
Cu multumiri,
Elen






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL