Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FURNIZORI,CLIENTI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


FURNIZORI,CLIENTI

4 replies to this topic

#1 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 31 January 2006 - 12:54 PM

SE TRANSMIT ADRESE CATRE DEBITORII SI CREDITORII CU SOLD LA 31 DECEMBRIE?



#2 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 31 January 2006 - 01:02 PM

da,se trimit..la fel cum ar trebui sa primesti si tu




#3 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 31 January 2006 - 01:23 PM

MULTUMESC!
TOCMAI CA EU NU AM PRIMIT SI CRED CA ACESTEA AR TREBUI SA AIBA DATA POSTEI.............CAND?
ESTE TARZIU IN FEBRUARIE?



#4 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 31 January 2006 - 01:41 PM

Se numesc, "Extrase de cont" sau "Confirmari". Se transmit clientilor si furnizorilor si te ajuta sa verifici ca nu ai omis vre-o factura. Foloseste la inventarul anual. In dosarul cu inventariere anuala, alaturi de Listele de inventar de mijloace fixe, marfuri, etc, atasezi si confirmarile primite de la furnizori/clienti.
Conducerea societatii stabileste ce data trebuie sa aiba inventarul anual (poate fi 31.12 sau 30.11 ) si confirmarile se transmit cu acea data: " in conformitate cu art. 8 din Legea Contabilitatii 82/1991., va comunicam ca la data de 30.11.2005, figurati in evidentele noastre contabile cu un sold debitor/creditor de XXXX lei."

Aceasta confirmare poate fi trimisa si in martie, important e ca soldul sa fie corect. Se pot transmite prin posta sau prin fax.



#5 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 31 January 2006 - 01:49 PM

MULTUMESC DIN SUFLET LIGIA! CHIAR IMI ESTE DE AJUTOR RASPUNSUL TAU.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL