Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SEMINARII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


SEMINARII

23 replies to this topic

#1 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 02 February 2006 - 11:32 AM

In perioada 6-10 februarie 2006 la Academia de studii economice, aula magna au loc seminariile NOILE REGLEMENTARI FISCALE.INCHIDEREA EXERCITIULUI FINANCIAR 2005.
PROGRAM
6.02.2006 17-20 Omf 1752/2005, directivele europene Dna Gergeta Petre
7.02.2006 17-20 Impozit pe profit Dna Georgeta Toma
8.02.2006 17-20 Impozit pe venit Dna Gabriela Tudose,Modificarile Codului fiscal Dna Mihaela Capota
9.02.2006 17-20 TVA Dl. Mihai Hura
10.02.2006 17-20 Accize Dna Victoria Tomi,Impozite si taxe locale Dl. Gh. Marinescu
TAXA DE PARTICIPARE
un seminar 140 lei(tva inclus)
doua seminarii 280 lei (tva inclus)
trei seminarii 400 lei (tva inclus)
patru seminarii 530lei(tva inclus)
cinci seminarii 660 lei(tva inclus)
Factura fiscala se primeste la sf. orelor de seminar.
Locul de desfasurare
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE, sala AULA MAGNA, Piata Romana nr. 6



#2 Teodorescu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2006 - 03:03 PM

va rog detalii despre seminarii,cum pot sa ma inscriu ?
multumesc mult.




#3 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 02 February 2006 - 07:29 PM

D-na Lilianarodica, sunteti o comoara pentru noi!
Mii de multumiri in numele tuturor!



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 February 2006 - 01:32 PM

Se pare ca plac numai Seminariile care au loc la poalele Tampei.Eu am dorit sa vin in ajutorul celor interesati cu costuri mai mici , tematica fiind aceiasi si lectorii idem.Daca am deranjat cumva cu initiativa mea imi cer scuze.
PS mentionez costuri mai mici pentru bucuresteni.



#5 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 05 February 2006 - 04:52 PM

e vorba de marketing, bani, interese...



sunt curios, in cazul in care nu va sti sa isi promoveze ideea, sa vad cati se vor duce la initiativa lu' ABC, care este cu mult mai ieftina
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#6 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 February 2006 - 10:38 AM

Cata dreptate ai..................////imi pare nespus de rau ca anuntul privind seminariile din Bucuresti nu a avut succes nici la bucuresteni, poate si pentru faptul ca am fost sfatuita sa-l postez pe Diverse subiecte,unde audienta e asa cum e.Pierderea nu este a mea.................



#7 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2006 - 09:19 PM

lilianarodica a spus:

...imi pare nespus de rau ca anuntul privind seminariile din Bucuresti nu a avut succes nici la bucuresteni, poate si pentru faptul ca am fost sfatuita sa-l postez pe Diverse subiecte,unde audienta e asa cum e..................

Problema lipsei de reactie la anunt nu a fost urmare a postarii la DIVERSE. Ci a marketingului lansarii ofertei :? .
Este cam greu sa poti face cunoscut un eveniment care incepe peste 4 zile ( din care ultimele 2 in week end). Am o indoiala ca la vara, daca se anunta joi ca de luni este seminar CONTA la Mamaia, vor fi multe persoane inscrise.
Iar numele topicului ( SEMINARII) nu atentioneaza de loc ca este vorba de ceva deosebit de care am avea nevoie cu totii.
Daca vor mai fi astfel de actiuni ar fi grozav sa fie anuntat din timp si pe cat mai multe sectiuni ale forumului, chiar la subiectul lunii ori o sectiune speciala axata pe evenimentul respectiv.
Chiar imi pare rau ca n-am stiut! :cry:



#8 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 07 February 2006 - 11:27 PM

Nu titulatura este vinovata, ci probabil faptul ca evenimentul a avut loc dupa Brasov, iar posibilitatile mele de comunicare au fost limitate.Oricum eu cum am aflat de acest eveniment am comunicat.



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2006 - 01:00 PM

multumim mult, liliana ! ai fost, ce de obicei, o mare doamna. :P

numai bine.



#10 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2006 - 04:33 PM

pestesa a spus:

e vorba de marketing, bani, interese...

sa vezi la vara ce repede o sa creasca interesul si ce "interesant" va deveni brusc seminarul de la mare si iar vor fi persoane care vor spune cuvinte precum "sa fim o voce", "sa imbinam placutul cu utilul", "ce avantajos va fi pentru cei ce stiu ce inseamna cu adevarat un astfel de seminar", "ce ieftin va fi" s.a.m.d. Iar vor fi persoane care vor spune sa taca cei care nu au fost la un astfel de seminar si sa vorbeasca doar cei care au fost. Interesant e ca dupa seminar nu am vazut pe forum nici o opinie (si a trecut ceva timp) - sa vad si ceva de genul - uite dom'le s-a discutat la seminar (printre multe alte lucruri interesante) ca mai nou se pot constitui nu stiu ce provizioane sau ca vor fi nu stiu ce cheltuieli deductibile sau ceva... orice, dar nimic. Alo, cei care imi spuneau sa nu vorbesc, va intreb de ce nu vorbiti voi acum... numai generalitati... Tva bla bla bla, distractie nu gluma. Orice om inteligent poate face singur un calcul si sa vada ce sume s-au vehiculat in urma seminarului ieftin asa cum s-a spus... pentru lexus tot respectul... conduce o afacere si, normal ca se foloseste de toate parghiile ca sa fie profitabila, in schimb au fost alte persoane care umblau si imparteau fluturasii pe forum, ca sa nu mai spun de altii care spun ca fac asta de placere, fara nici un interes si apoi se asteapta la suport din partea celor mai vechi pe forum...  

vorba cantecului ... BANII VORBESC !!!

sunt curios, in cazul in care nu va sti sa isi promoveze ideea, sa vad cati se vor duce la initiativa lu' ABC, care este cu mult mai ieftina

fiti baieti destepti si intalniti-va voi undeva si schimbati impresii.. e imposibil sa nu iasa ceva cel putin la fel de frumos si poate cu mult mai fructuos un eveniment fara retineri de genul ca doamna X a zis sa nu dam nume si nu cumva sa mai spuneti si la altii ca stiti de la un reprezentant de la Af. Lucrati in domeniu si aveti cunostinte in toate institutiile statului care va furnizeza "neoficial" informatii... de ce sa nu faceti schimb de ele si asta gratis?

DE CE ATATEA RAUTATI?
ASA SUNTEM NOI ?
PT CE?

NU VREAU SA DISCUT AIUREA DAR NU AVETI VOIE SA FACETI NISTE AFIRMATII FARA SA STITI DESPRE CE E VORBA.
VA EXPLIC SA SA INTELEGETI

Conform regulamentului , nu este permisa publicitatea fara acordul meu.
Liliana m-a intrebat daca poate sa posteze un anunt de seminar.Aveam posibilitatea de a face o sectiune cu seminarii in care sa introduca acest anunt, sau sa nu permit acest mesaj. Daca faceam o sectiune si introduceam acest anunt ,insemna ca permitem tuturor firmelor care fac seminarii sa-si faca publicitate gratuita pe acest site. ESTE CORECT? NU

Dar cu toate astea am facut o sectiune in prima pagina prin care oricine putea sa introduca o stire, comunicat adresat contabililor. Dar, surpriza nimeni nu a introdus nici o stire, doar contabilii care isi prezentau serviciile.
conta_ro



#11 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2006 - 05:28 PM

conta_ro a spus:

Conform regulamentului , nu este permisa publicitatea fara acordul meu.
Liliana m-a intrebat daca poate sa posteze un anunt de seminar.

Prin acest forum conta.ro faceti un lucru extraordinar de util si ajutati multi contabili ( incepatori sau nu...).

Totusi comunicarea forumistei Lilianarodica cred ca era de prima urgenta si din momentul in care dvs. ati aflat de existenta seminariilor: NOILE REGLEMENTARI FISCALE.INCHIDEREA EXERCITIULUI FINANCIAR 2005 ar fi fost poate bine sa faceti cunoscut dvs. "evenimentul" .
Oricum era cam tarziu dar macar unii interesati ar fi reusit sa ajunga :cry:.
As vrea sa luati comentariul meu ca pe o sugestie si nu ca pe o rautate :wink: .



#12 dorumocanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 344 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 08 February 2006 - 05:45 PM

FARA SUPARARE :!:
Dupa parerea mea anuntul NU REPREZINTA PUBLICITATE.
Poate ca de la aceste seminarii mai invatam cate ceva, care sa ne usureze munca sau sa ne protejeze "in a gresi" in acest domeniu vast al contabilitatii...
"dreptul fiecaruia de a cunoaste"



#13 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2006 - 05:57 PM

fboji a spus:

conta_ro a spus:

Conform regulamentului , nu este permisa publicitatea fara acordul meu.
Liliana m-a intrebat daca poate sa posteze un anunt de seminar.

Prin acest forum conta.ro faceti un lucru extraordinar de util si ajutati multi contabili ( incepatori sau nu...).

Totusi comunicarea forumistei Lilianarodica cred ca era de prima urgenta si din momentul in care dvs. ati aflat de existenta seminariilor: NOILE REGLEMENTARI FISCALE.INCHIDEREA EXERCITIULUI FINANCIAR 2005 ar fi fost poate bine sa faceti cunoscut dvs. "evenimentul" .
Oricum era cam tarziu dar macar unii interesati ar fi reusit sa ajunga :cry:.
As vrea sa luati comentariul meu ca pe o sugestie si nu ca pe o rautate :wink: .

Credeti-ma ca am crezut ca este vorba de unul dintre multele seminari pe care le primesc pe email.Nu am stiu ca este de interes asa de mare , si totusi am permis afisarea lui. Deci am facut un lucru bun.

Vreau sa intelegeti ca vreau sa fac si un astfel de capitol numai ca nu puteam lua o decizie in 10 minute pt infiintarea unui astfel de capitol.
Asa cum am facut capitolul de programe de contabilitate asa vreau sa fac si un capitol de seminarii. Ma gandesc la variante
Multumesc pentru cuvintele frumoase. Acest lucru imi da o putere fantastica :)
conta_ro



#14 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 08 February 2006 - 06:13 PM

nu am citit ce ati scris dar probabil am exagerat daca toata lumea a comentat cu atata ardoarae ... asa ca eu zic sa stergeti tot si... de la capat
Si cu toate ca-mi port/ Cu destul stoicism/ Soarta mea de granit/ Cateodata ma pomenesc urland:
Circulati numai pe partea carosabila
A sufletului meu,
Barbarilor! (M.S)



#15 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 February 2006 - 07:16 PM

Pestesa, nu vad motivul pentru care iti pui cenuse in cap.Comentariul tau a fost pertinent si la obiect, iar eu am constatat cu multa amaraciune ca am incercat sa fac ceva si nu am avut ....audienta.Optimismul ma caracterizeaza, asa ca voi mai incerca.
Alex nu are nici o vina, cei interesati ar fi trebuit sa fie contabilii,Numai bine



#16 LEXUS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 427 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2006 - 07:38 PM

Nu aveam deloc intentia de a comenta acest subiect deoarece vad ca sunt in continuare suspectat de subiectivism si probabil intalnim si ceva afronturi personale. Ma enerveaza insa faptul ca niste persoane care cica au si pregatire economica nu stiu sa adune 2+2. Incerc sa fiu succint ..si sa folosesc la maximum mixul de marketing :o
Intre timp vad ca pestesa sau altcineva a modificat postul in care se facea referire la mine. Era bine lasat.
Deci:
I. SEMINARII IN BUCURESTI: sunt peste 20 de societati care fac seminarii de contabilitate si fiscalitate in aceasta perioada. Dna Lilianarodica afirma ca cel postat de dansa ar fi de "mare importanta" si mai ieftin. Fals: sunt 5zile *3 ore = 15 ore de seminarii valorand 555 ron + TVA . Noi am facut pentru forumisti acelasi numar de ore la un pret de 445 ron + TVA. Si retineti ca am avut urmatoarele costuri suplimentare fata de Bucuresti: cazare lectori, masa lectori, decontare transport lectori, coffee break, costuri suplimetare la sala de conferinte. Oare nu mai stiu eu sa calculez sau e pur si simplu o rautate voita??? Daca vreti sa spuneti ca ar fi fost mai ieftin pentru bucuresteni...pe lorenzo din arad si pe pestesa din constanta nu-i incalezeste cu nimic. In plus nici lectorii nu-s aceeasi cu o singura exceptie, doar poate nu mai stiu nic sa citesc. La Brasov au participat 3 persoane din Brasov care au platit doar taxa de curs. lucky them.
O spun in cunostinta de cauza deoarece SI NOI ORGANIZAM SEMINARII IN BUCURESTI. SI NU MI-AM PERMIS NICI UN MOMENT SA LE PROMOVEZ PE CONTA.RO DECAT DACA AR FI FOST DESTINATE FORUMSTILOR SI IN COLABORARE CU PROPRIETARII FORUMULUI. Datorita unui astfel de seminar nu am putut organiza in februarie intalnirea de la brasov partea aII a deoarece se suprapuneau.
II. INTALNIREA FORUMISTICA: conta.ro a dorit sa colaboreze la aceste evenimente din dorinta de a reusi sa facem o "gasca forumistica" sa ne cunoastem mai bine si sa putem acorda un viitor acestui forum. Atat din punct de vedere logistic cat si organizational. Eu zic ca am reusit sa facem o intalnire super ok iar cine va dori sa vina in martie sa ni se alature va trebui sa-si doareasca ambele scopuri: pregatire profesionala si organizare forumstica.
Nu avem nici timp si nici structura necesara de a rezolva lucrurile faster.

ps: si initiativa dnei ABC este buna doar ca este vorba de cu totul si cu totul alta tematica. poate doar pentru pestesa este acelasi lucru...si mai ieftin of course. Iar depsre intalniri in bucuresti. Noi ne vedem de 1 an de zile IN FIECARE LUNA INTRE 25 - 30 LA CATE O "TAVERNA ECONOMICA" A venit lorenzo din arad, cornel din botosani, stef din piatra neamt ...din bucuresti de pe conta.ro ..NIMENI ! no comment
va asteptam intre 25 si 28 februarie...
HoratiuHagiudotro



#17 rucsandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 174 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 08 February 2006 - 08:41 PM

ok !
nu stiu altii cum sint dar eu aveam nevoie de comentariile voastre , Lexus si Alex !

MULTUMESC !

eu recunosc ca mi sint de mult folos si conta si classfin , sint recunoscatoare si multumesc inca o data voua celor care le faceti sa existe !

...si mi se pare cel putin bizar sa ma folosesc de informatii citite pe forumurile de pe site urile voastre dar sa va judec !!!
necrestineste oricum !


LEXUS a spus:

Noi ne vedem de 1 an de zile IN FIECARE LUNA INTRE 25 - 30 LA CATE O "TAVERNA ECONOMICA" A venit lorenzo din arad, cornel din botosani, stef din piatra neamt ...din bucuresti de pe conta.ro ..NIMENI ! no comment  
va asteptam intre 25 si 28 februarie...

cu asta sint de acord dar...cum am putea sa venim daca noi nu stim nici unde , nici cum , nici cind ??? concret !?!

...mereu m am gindit ca sint pt cei cu vechime si ...prestanta...de pe forumuri... asa ca mai astept , sa capat experienta si cunostinte de impartasit !



#18 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2006 - 09:58 PM

Buna seara
LEXUS :Intalnirea celor de la Taverna Economica nu are legatura cu Intalnirea celor de la Conta.ro

Pt rucsandra:Pana acum am organizat o singura intalnire si au venit 20 de persoane.

Pt toata lumea:ACUM impreuna cu ABC o sa facem o serie de intalniri CONTA CAFE
Punem la punct detaliile si o sa le postam.
Abia astept sa vedem ce se intampla si o sa vedem cum se organizeaza toti membrii din orase.
conta_ro



#19 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 08 February 2006 - 10:12 PM

M-am bucurat pentru cei care au reusit sa ajunga la Brasov, m-am bucurat si pentru cei care au reusit sa ajunga la Bucuresti dar mi-a parut atat de rau ca eu nu am putut ajunge la niciunul!Motivul:lipsa timpului.
Sa nu mai analizam variantele si sa apreciem mai mult ca cineva face ceva
pentru noi gratis.
Informatiilor primite la aceste seminarii nu le poti da o valoare baneasca.

Ii admir si am cea mai mare consideratie pentru alex,lexus,lilianarodica si toti ceilalti care faceti atat de mult pentru noi (mai mult sau mai putin profesionisti).
Felicitari pentru initiative!Toata admiratia pentru voi!



#20 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 February 2006 - 10:30 AM

LEXUS a spus:

Noi ne vedem de 1 an de zile IN FIECARE LUNA INTRE 25 - 30 LA CATE O "TAVERNA ECONOMICA" A venit lorenzo din arad, cornel din botosani, stef din piatra neamt ...din bucuresti de pe conta.ro ..NIMENI ! no comment  
va asteptam intre 25 si 28 februarie...


cum nimeni? pe mine m-ai uitat Horatiu ? 8)






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL