Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CONTRACT 2h/ZI...DE CATE ORI? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CONTRACT 2h/ZI...DE CATE ORI?

5 replies to this topic

#1 iuliav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 November 2004 - 12:33 PM

REVIN CU O NOUA INTREBARE...SUNT ANGAJATA CU CONTRACT PE PERIOADA NEDETERMINATA LA O SOCIETATE/PROGRAM NORMAL DE 8H.CATE CONTRACTE DE 2H MAI POT INCHEIA?MULTUMESC TUTUROR



#2 cristid

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:
  • Location:pitesti

Postat 24 November 2004 - 12:51 PM

Poti sa inchei max 8 contracte a cate 2 ore. Mai multe nu pt ca:
8h la locul de munca + 8contr x 2h = 24h. Asta in cazul in care nu dormi.
Nu vad cine ar putea sa-ti ia dreptul de a munci prevazut in constitutie si in codul muncii.




#3 iuliav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 November 2004 - 04:44 PM

MULTUMESC MULT.



#4 vio

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:iasi

Postat 25 November 2004 - 08:10 PM

Depinde de judet.Cate bordeie atatea obiceie
Eu nu l-am putut inregistra pe al treilea, de la Cam de Munca mi-a spus ca nu pot sa am decat doua :?



#5 SLY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:

Postat 26 November 2004 - 09:33 AM

Nu am cunostinta de o prevedere legala restrictiva in acest sens! Daca cineva are cunostinta sa precizeze baza legala! Eu stiu pe cineva care are inregistrate 14 contracte cu timp partial!



#6 iuliav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 26 November 2004 - 09:51 AM

asa e. nu exista nici o baza legata pentru asta. am fost ieri la camera de munca si inspectorea de care apartin mi-a spus ca stie pe cineva care cumuleaza 60 ore. ce ziceti?suntem in romania






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL