Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie CAS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratie CAS

9 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 November 2004 - 05:04 PM

Buna, dragilor !

Sa va spun ce-am patit cu ocazia depunerii decl. CAS la Casa de Pensii a municipiului Bucuresti.
Ma duc ieri la Casa de Pensii, stau la o coada de vise rele, ajung la ghiseu si ... surpriza ! Una din dischete nu functiona desi le verificasem pe toate la mine in calculator dupa ce salvasem fiecare declaratie. D-na de la ghiseu o suceste pe toate fetele incercand inca de 2 ori sa copieze datele de pe ea si-mi spune, in final, ca nu e buna discheta. Zic ca la mine a mers, ea zice ca nu poate intra pe fisiere si cu asta basta. Plec de acolo plina de nervi inaltand una-alta in gand ca trebuia sa mai vin o data si azi, dar ce sa fac ? Ajung la firma, verific discheta si constat cu surprindere ca puteam sa deschid fisierele si ca era O.K. ! Mai salvez decl. pe o alta disc. si ma gandesc sa ma duc la alt ghiseu cu prima, sa vad daca chiar nu functioneaza, caz in care as fi dat-o si pe a 2-a.
Azi dimineata pun in aplicare planul (stand iar la o coada bine dezvoltata) si ... ei, bine, DA ! Prima discheta era bine-merci, alt calculator cu alta unitate floppy a citit-o fara probleme. Ma duc la ghiseul la care fusesem ieri, ii explic d-nei situatia si ea imi spune senina ca se mai intampla... Zic: "Daca stiati ca se mai intampla, de ce nu mi-ati spus de ieri ? Puteati sa fi incercat la calculatorul colegului vecin de birou si m-ati fi scutit de inca un drum si o coada pt. ceva ce nu e vina mea." Raspunsul ei = ridicat din umeri !! Am plecat ca m-am gandit la cei care asteptau la rand, dar nu vreti sa stiti cata apa trebuie sa curga pe Dambovita ca s-o spele pe d-na cu pricina...
CONCLUZIE: daca patiti ce-am patit eu, nu plecati fara sa incercati si la alt ghiseu...
O seara frumoasa .



#2 inhgeras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 November 2004 - 05:57 PM

cum spunea cineva ...numai la noi se poate intampla asta...
:(

ps...ma bucur ca esti din nou moderator




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 November 2004 - 06:04 PM

http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif Si eu ma bucur ca lucrurile au evoluat atat de bine incat sa am convingerea ca, de data asta, va fi cum trebuie ! :D



#4 Simina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 24 November 2004 - 10:09 PM

Eu am patit exact acelasi lucru acu 2 luni, dar la AJOFM Bihor.



#5 cecilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Location:cluj napoca

Postat 14 December 2004 - 10:30 AM

chestia cu dischetele o patesc in fiecare luna...
imi spune ca nu le poate citi...
nici nu ma mai stresez.....le trimit aceleasi dischete de 2-3 ori si culmea... pana la urma pot fi citite..
daca nici asta nu e culmea comoditatii....
cluj napoca



#6 Dok

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:

Postat 24 February 2005 - 10:03 PM

Ce mai conteaza ! Sper sa vina timpul cand vom transmite declaratiile direct de la masa de lucru. Sa apara semnatura electronica ! Ce vina au functionarii publici daca tinichelele nu merg bine. Nu sunt bani pentru dotari. Asta e.



#7 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 17 June 2005 - 03:49 PM

spuneti-mi si mie ,se depune o declaratie la cas si o declaratie pentru fd risc si accident ?



#8 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 17 June 2005 - 06:51 PM

fondul de risc se calculeaza automat in declaratia CAS(de prog) functie
de codul CAEN.
Patania cu discheta mi s-a intamplat si mie si un domn de la rand vazandu-ma nervoasa mi-a zis, calm, ca el vine cu 2 dischete si una trebuie sa mearga, asa ca am adoptat aceeasi tactica.



#9 bkati

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 84 Postari:

Postat 27 September 2005 - 01:11 PM

Asa e! Mai bine le copiezi pe doua dischete si-l duci o singura data dacat sa faci drumul de mai multe ori cu o singura discheta. Si noi asa facem.



#10 aNgelica pop

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 716 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BAIA MARE
  • Interests:temei legal

Postat 27 September 2005 - 02:45 PM

asta se "ia" ca gripa?.(.si la noi am patit!)
"o vorba BUNA ,nu costa!
un zambet ,nici atat!"






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL