Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii somaj - Se modifica declaratiile la somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratii somaj - Se modifica declaratiile la somaj

45 replies to this topic

#21 crist1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:intrebari si comentari

Postat 15 February 2006 - 02:37 PM

"monae" a spus:

ref program somaj - am introdus date salariati, trec la centralizator,la valori rezultate din anexa 1 - datele sunt corecte CID este cf.datelor introduse la salariati,la tiparire totul este ok,la verificare imi spune ca sunt corecte,dar cand viualizez cap2,la TCID nu apare nici o cifra.stie cineva cum se poate corecta.multumesc.
TREBUIE SA TE DUCI PE CAPITOLUL DOI SI SA PUI SUMA de...lei



#22 dexter

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:
  • Location:Timis

Postat 15 February 2006 - 09:11 PM

Astazi, am luat programul de la agentia de somaj-Timis. Era a doua versiune, dar mi-au spus sa nu ma grabesc inca , pentru ca ei presupun ca nu e varianta finala.Si apoi, in mod sigur mi-au spus ca vor prelungi termenul de depunere al declaratiilor.L-am luat pe disckete, l-am instalat, a fost OK.
Adevarul e ca ii dau dreptate Otiliei.Atita timp cit ai in programul de salarii si declaratiile actualizate, stresul nu e asa de mare. :lol:




#23 florinag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Romania

Postat 16 February 2006 - 11:15 AM

Am fost astazi la somaj sa depun declaratiile si nu au program de preluare, abia saptamana viitoare spera ei sa-l aiba.



#24 ion_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 01:25 PM

teomelste a spus:

Poate sa imi spuna si mie cineva exact care sunt noile procente la cas si somaj? Declaratia de somaj am downloadat-o de pe net, vreau sa stiu daca s-a schimbat programul si pt cas. S-a schimbat modul de calcul al salariilor? Poate cineva sa posteze pe forum un excel cu un exemplu de calcul al salariilor? A aparut programelul pt comision? A mai aparut un procent de 0.75% pt sanatate?

Deci, in leg cu salariile, lunar trebuie depuse D100, declaratia pt somaj si cea pt cas? + cea pt comision? impreuna cu op sau fv?

Pt a depune declaratia de somaj pe mail, cum se procedeaza? Se face o cerere? Cum, unde ?

PS: sunt si eu la inceput! :oops: :)

http://www.conta.ro/...p?p=67737#67737



#25 lorena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 February 2006 - 02:07 PM

Am trimis ieri pe mail declaratiile de somaj facute dupa programele de pe site si am primit azi confirmarea de la ei. A mai primit cineva?



#26 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 16 February 2006 - 02:14 PM

lorena a spus:

Am trimis ieri pe mail declaratiile de somaj facute dupa programele de pe site si am primit azi confirmarea de la ei. A mai primit cineva?
daca tu ai primit confirmare nu e de ajuns ?



#27 lorena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 February 2006 - 02:24 PM

e foarte de ajuns dar se tot vehiculeaza atatea scenarii de schimbare incat vroiam sa vad daca a mai primit cineva...:)



#28 SILVIA B

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Schimb de pareri intre profesionisti

Postat 16 February 2006 - 06:20 PM

Am descarcat programul de somaj de pe www.anofm.ro, am facut declaratiile si le-am transmis prin mail. Mi-au raspuns ca totul este OK , asa ca functioneaza(incredibil !) Spor la treaba tuturor celor care mai rezista inca !( Eu in curand o sa dau "buna ziua " la muste )



#29 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 16 February 2006 - 06:29 PM

Azi am dus declaratiile de Somaj si au fost bune. Nu mi-ua oprit nici un OP si nici Anexa cu toti angajatii.
Dar va rog sa ma ajuta-ti, ca stiu ca multi declara prim e-mail.Penru asta am inteles ca trebuie sa depui o adresa la Sediu Centarl la Somaj si sa specidici adresa ta de e-mail de pe care se va declara. Are sineva vreun model de asa adresa, nu de alta dar mi-e frica sa nu zica ca nu e bun cum o formulez eu.



#30 florina contab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 07:08 PM

Uite ce am depus eu:
Sc……
Adresa
CATRE,
AGENTIA NATIONALA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BUCURESTI
Subsemnatul ………………… calitate de director al SC …………………….., va facem cunoscut faptul ca incepind cu luna
………………….. declaratia lunara privind contributia la asigurarile de somaj va fi transmisa prin e-mail de la adresa:
Semnatura si stampila,



#31 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2006 - 11:20 AM

Septimiu a spus:

lorena a spus:

Am trimis ieri pe mail declaratiile de somaj facute dupa programele de pe site si am primit azi confirmarea de la ei. A mai primit cineva?
daca tu ai primit confirmare nu e de ajuns ?

Se vehiculeaza cf. ultimei reglem. necesitatea depunerii si pe suport hartie !!. Ce este sigur?
Eu trimit de un an prin mail si sunt ultra multumita ( am trimis de acasa :P cand am fost in concediu).



#32 B.M.D.

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2006 - 12:12 PM

nu, nu trebuie depuse si pe hartie daca declaratiile sunt trimise prin email.
Alineatul 2 al articolului 1 din ord. 86 02/02 / 06 se refera la angajatorii care depun declaratia pe discheta sau cd.
nu scrie nicaieri de e-mail sau SEN!



#33 irina_ciurla

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 89 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 February 2006 - 03:10 AM

Asa este, prin e-mail este suficient, va rog mult spuneti-mi si mie ce documentatie trebuie depusa pt a putea trimite declaratiile prin e-mail. M-am cam saturat sa stau la cozi...



#34 valeria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 210 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara
  • Interests:sa fim cat mai buni

Postat 24 February 2006 - 10:05 AM

Faci o adresa prin care soliciti aprobarea de transmitere a declaratiei prin mail la urmatoarele firme X cu CF.... etc. de la adresa de mail si-ti pui adresa.



#35 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2006 - 01:58 PM

In Bucuresti eu am dus hartia la AMOFM din str. Spataru Preda ( din Trafic greu).



#36 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 26 February 2006 - 01:40 PM

Vreau sa trimit prin e-mail decl.somaj. Spunetimi va rog le arhivez? si denumesc arhiva cu cod fiscal firma? sau pur si simplu pun pe e-mail cele doua fisiere care se salveaza pe dischita? Si daca stie cineva care sint aderesele de mail la sect.3,4,6 si Ilfov Va rooooog! urgent



#37 florina contab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2006 - 03:43 PM

Faci o adresa cu antetul firmei in care scrii de cind incepi sa depui prin mail si adresa pe care o depun in Str Spatarul Preda. Indiferent de sector depui declaratiile la adresa buc_decl@ajofm.anofm.ro . In mesaj scrii denumire firma, cf, director si atasezi cele doua fisiere.



#38 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 26 February 2006 - 05:21 PM

multumesc Mult Florentina! Am inteles



#39 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 26 February 2006 - 05:34 PM

Scuze- Multumesc Florina contab



#40 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 18 March 2006 - 01:04 PM

Imi spune si mie cineva adresa de email de la somaj din sect.ILFOV sa trimit declaratia VA ROOOOG






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL