Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii somaj - Se modifica declaratiile la somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratii somaj - Se modifica declaratiile la somaj

45 replies to this topic

#1 monellu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 131 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 10 February 2006 - 04:15 PM

In conformitate cu Ordinul 83/02.02.2006 - "Ordin pentru modificarea si completarea Procedurii privind declararea lunara de catre angajatori a evidentei nominale a asiguratilor si a obligatiilor de plata la bugetul asigurarilor pentru somaj, aprobata prin Ordinul ministrului muncii, solidaritatii sociale si familiei nr 405/2004" publicat in MO 131/10.02.2006 se modifica declaratiile pentru somaj.
Declaratiile se predau in mod obligatoriu si pe suport de hartie!
Programul va apare dupa data de 13.02.2006.



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 10 February 2006 - 04:28 PM

incredibil... acum vor si pe hartie ? :? :shock: :? :x :evil:
am impresia ca astora le plac cozile




#3 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 11 February 2006 - 08:55 AM

acum nu se mai trimit prin e-mail?
o sa stam numai la depuneri si angajam pe altii sa ne faca treaba
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#4 sanclaudiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Motru-GORJ

Postat 12 February 2006 - 11:25 PM

Intr-adevar, astora le place si mai mult invalmasala.Isi bat joc de noi.Sper sa apara mai repede si aceste decl de somaj.Va rog sa ma anuntati cand apar.MULTUMESC.
"Gandirea nu costa nimic."



#5 sanclaudiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Motru-GORJ

Postat 12 February 2006 - 11:26 PM

Intr-adevar, astora le place si mai mult invalmasala.Isi bat joc de noi.Sper sa apara mai repede si aceste decl de somaj.Va rog sa ma anuntati cand apar.MULTUMESC.
"Gandirea nu costa nimic."



#6 sanclaudiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Motru-GORJ

Postat 12 February 2006 - 11:27 PM

Intr-adevar, astora le place si mai mult invalmasala.Isi bat joc de noi.Sper sa apara mai repede si aceste decl de somaj.Va rog sa ma anuntati cand apar.MULTUMESC.
"Gandirea nu costa nimic."



#7 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 13 February 2006 - 12:31 AM

a aparut programul pt somaj
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#8 Doriana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 13 February 2006 - 03:48 AM

unde, pe ce site, ca la anofm nu merge sectiunea download ?!?



#9 georgep1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Interests:administrator srl

Postat 13 February 2006 - 07:56 PM

Salutare, nu stiu daca voua va merge programul asta tembel ptr somaj, pe mine nu ma lasa la trec CF.
Cu stima
P.S. am descarcat versiunea ptr 2006 care are la baza legala prevederile din 2002 cu 5 % contributie angajator



#10 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 13 February 2006 - 08:14 PM

program somaj NOU,


http://download.anof...lsom/index.html



#11 Marinna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 207 Postari:

Postat 13 February 2006 - 10:39 PM

Daca a completat cineva dclaratiile de somaj. Completez prima oara declaratia ](*,)
O intrebare ? Pentru ce este rubrica de la centralizator cea cu "SCUTIRE DE PLATA "
Pentru conventie AJOFM se completeaza pe coloanele de la subventii si reduceri, nu?
Multumesc frumos :lol:
Masinile au bare de protectie, creioanele au guma de sters pentru ca oamenii gresesc !



#12 Gianina Inculet

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 13 February 2006 - 11:33 PM

S-a schimbat modul de calcul la somaj ? Eu stiam ca la salariat se plateste la tarifar corespunzator cu zilele lucrate, fara per.de suspendare a contractului de munca, iar pentru angajator la nivelul fondului de salarii realizat, mai putin pensionarii. Ce se intampla cu programul de somaj, dupa ei ar trebui sa introducem realizatul si la salariati, pentru ca suma bazelor de calcul individuale sa dea fd.salarii !!!!
Ce-i de facut ? Schimbam modul de calcul la salarii ? Sau poate am ramas de caruta :cry:



#13 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 14 February 2006 - 12:42 AM

Va rog ajutor nu reusesc sa descarc programul nou al decl. ptr. somaj.



#14 georgep1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Interests:administrator srl

Postat 14 February 2006 - 07:52 AM

Atentie programul preia baza de date din 2005



#15 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 14 February 2006 - 09:04 AM

Buna ziua!

Stiti cumva daca primesc declaratiile de somaj (si/sau CAS) la depunere fara a fi insotite de copii dupa OP-uri? Am auzit ca acum ar trebui facuta si dovada platii...

Cu multumiri,
aikido



#16 crist1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:intrebari si comentari

Postat 14 February 2006 - 09:55 AM

cine a reusit sa descarce programul de somaj poate ne ajuta si pe noi ...la mine merge net-ul in valuri..il puteti posta pe forum?



#17 teomelste

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 February 2006 - 10:08 AM

Poate sa imi spuna si mie cineva exact care sunt noile procente la cas si somaj? Declaratia de somaj am downloadat-o de pe net, vreau sa stiu daca s-a schimbat programul si pt cas. S-a schimbat modul de calcul al salariilor? Poate cineva sa posteze pe forum un excel cu un exemplu de calcul al salariilor? A aparut programelul pt comision? A mai aparut un procent de 0.75% pt sanatate?

Deci, in leg cu salariile, lunar trebuie depuse D100, declaratia pt somaj si cea pt cas? + cea pt comision? impreuna cu op sau fv?

Pt a depune declaratia de somaj pe mail, cum se procedeaza? Se face o cerere? Cum, unde ?

PS: sunt si eu la inceput! :oops: :)



#18 crist1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:intrebari si comentari

Postat 14 February 2006 - 10:14 AM

"teomelste" a spus:

Poate sa imi spuna si mie cineva exact care sunt noile procente la cas si somaj? Declaratia de somaj am downloadat-o de pe net, vreau sa stiu daca s-a schimbat programul si pt cas. S-a schimbat modul de calcul al salariilor? Poate cineva sa posteze pe forum un excel cu un exemplu de calcul al salariilor? A aparut programelul pt comision? A mai aparut un procent de 0.75% pt sanatate?

Deci, in leg cu salariile, lunar trebuie depuse D100, declaratia pt somaj si cea pt cas? + cea pt comision? impreuna cu op sau fv?

Pt a depune declaratia de somaj pe mail, cum se procedeaza? Se face o cerere? Cum, unde ?

PS: sunt si eu la inceput! :oops:  :)
daca imi spui care este salariul pt care vrei sa calculezi iti postez un stat
cat despre declaratia pt somaj trebuie sa mergi la ei si sa faci o cerere si asa vei putea sa le trimiti pe mail.
si programul de la cas s-a schimbat pt ca avem alt procent.



#19 mcn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 14 February 2006 - 12:32 PM

au aparut azi declaratiile pentru somaj. www.anofm.ro



#20 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 15 February 2006 - 10:56 AM

ref program somaj - am introdus date salariati, trec la centralizator,la valori rezultate din anexa 1 - datele sunt corecte CID este cf.datelor introduse la salariati,la tiparire totul este ok,la verificare imi spune ca sunt corecte,dar cand viualizez cap2,la TCID nu apare nici o cifra.stie cineva cum se poate corecta.multumesc.
monae






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL