Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
oferte produse - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


oferte produse

1 reply to this topic

#1 Camy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabile

Postat 12 February 2006 - 09:27 PM

Sunt administrator intr/o unitate bugetara si am auzit ca nu mai sunt necesare 3 oferte pentru procurarea unui produs
Se pare ca a aparut o lege prin care se poate cumpara un produs si se intocmeste o declaratie pe proprie raspundere a persoanei care face aprovizionarea, acesta prospectind piata
Daca ma poate ajuta cineva cu nr legii sau monitorul oficial unde a aparut , ceea ce stiu este ca anul este 2005
multumesc mult



#2 irmihai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:Craiova
  • Interests:contabilitate, calculatoare

Postat 21 April 2006 - 10:57 AM

Prevederea e veche, din HG 461/2001 - NM la OUG 60/2001, care spune ca se desemneaza o persoana pentru testarea pietei si consemnarea sub semnatura a acestora. E bine sa le spui oamenilor ca au nevoie chiar de 5 oferte, sa le mai temperezi elanul sa cumpere de la vreun cumnat cu SRL. :D







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL