Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
casa de schimb valutar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


casa de schimb valutar

1 reply to this topic

#1 ad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 245 Postari:
  • Location:CONSTANTA

Postat 13 February 2006 - 03:07 PM

Daca un casier preda 100 $ neautentica la sfarsitul programului ,societatea nu i-a constituit garantii , nu i se poate imputa suma din salariul aferent lunii lucrate ?
Cei de la ITM nu-mi dau voie , spun ca trebuie sa-i dau salariu si apoi sa dau in judecata salariatul care si-a dat demisia.Le-am propus sa-i dea si o prima cu felicitari pe langa salariu ! iar noi sa contabilizam poze ?Este absurd :( :!: :?: Ce pot sa fac ca sa-mi recuperez prejudiciul ?



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 13 February 2006 - 03:41 PM

Are dreptate ITM-ul! Fara un titlu executoriu nu ai voie sa ii faci nici o retinere din salariu (in afara de contributiile pt. stat)!
Ca sa recuperezi banii trebuie mai intai sa il dai in judecata si abia dupa aia vei putea sa faci retinerile.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL