Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
productie in WinMentor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


productie in WinMentor

10 replies to this topic

#1 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 13 February 2006 - 08:12 PM

Ma poate ajuta cineva? Face cineva productie in WinMentor?



#2 alone

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 13 February 2006 - 08:38 PM

la ce te referi? la retetare, postcalcul,si chestii aprofundate?
eu inregistrez raportul de productie la Interne/note de predare; dar nu am facut calculatia costurilor in Mentor.




#3 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 13 February 2006 - 09:31 PM

ma refer la tot ce inseamna productie. din februarie am preluat o firma (impreuna cu un coleg) care prelucreaza carne si incepem pe Mentor.
daca poti sa-mi dai cateva sfaturi ar fi bine. eu lucrez de 3 ani in Mentor dar nu pe productie.



#4 damir

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 14 February 2006 - 08:36 AM

La voi nu exista distribuitor? Ei ar putea sa te ajute cel mai bine.
Eu lucrez de mult cu Mentorul, daca imi spui concret ce te intereseaza in productie incerc sa te ajut.



#5 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 14 February 2006 - 10:36 AM

damir, stii foarte bine ca exista distribuitor si stiu ce pot afla de la ei.
eu am preferat sa intreb pe cei care au experienta in domeniu si s-au lovit de n ori de n probleme.
azi nu prea am timp dar spt viitoare revin cu probleme concrete.
multumesc pentru ajutor :smt058



#6 alone

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 14 February 2006 - 09:31 PM

eu am o firma de productie pe care o tin in Mentor; insa nu folosesc pt productie dacat Notele de predare, unde inregistrez de ex : articolul x - 5.000 buc la pret 10 lei; imi introduce in gestiunea de produse finite 5000 buc articolul x la pret 10 lei si face nota 345=711 50.000 lei; calculatia costurilor de productie nu o fac in mentor, o fac separat;deci doar atat fac in mentor pe productie ; daca vrei sa faci si retetar si lansari pe comenzi in Mentor, eu nu pot sa te ajut aici pt ca nu stiu.



#7 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 14 February 2006 - 09:49 PM

inseamna ca eu stiu mai mult. oricum multumesc mult :D



#8 slilianas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Location:vaslui
  • Interests:licenta

Postat 16 May 2006 - 03:46 PM

nu stiu ce fel de productie vrei sa inregistrezi...eu am lucrat si cu retete nu e greu...da mi te rog mai multe detalii despre produse



#9 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 16 May 2006 - 04:48 PM

prelucrare de carne, productie de mezeluri si preparate din carne.
am retetele introduse, productia functioneaza dar ma termina modul de lucru: lansezi o comanda separata pentru fiecare produs, preiei comenzile (noroc ca se pot prelua toate comenzile pe o nota) si faci bonurile de consum iarasi separat pentru fiecare produs. chiar nu exista o procedura mai simpla?



#10 slilianas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Location:vaslui
  • Interests:licenta

Postat 17 May 2006 - 07:52 AM

nu exista mai simplu de atat...dar mie nu mi se pare asa de greu.
si este foarte bine asa pt ca poti vedea oricand consumul pe produs. sunt multe alte sitatii cand o sa te bucuri si o sa te feliciti ca ai procedat asa



#11 damir

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 22 May 2006 - 11:18 AM

comanda se lanseaza separat pentru fiecare produs doar in cazul in care lucrezi cu postcalcul. altfel, poti lansa o comanda interna cu toate produsele.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL