Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FNUASS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 11

Salt la continut


FNUASS

212 replies to this topic

#201 NICOLETA p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 282 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 15 March 2006 - 09:28 AM

astia nu sint sanatosi la cap. sa muncesti de 2 ori...
am crezut ca nu mai fac eu fata, ca nu gaseam unde ar fi putut fi pus procentul de 0.75 in programul de la casmb.
multumesc mult pt lamurire. era chiar tare sa fi stat la coada aia infernala de la casmb si sa-mi spuna ca nu am adus tot.



#202 rosebud

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 15 March 2006 - 11:34 AM

Am si eu o problema. In programul asta de la CAS Iasi, versiunea din 14.03.06 a listat cineva lista coasiguratilor? Eu o vad, coasiguratii exista, dar cand vreau sa ii listez.... "nu exista coasigurati".




#203 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 March 2006 - 11:59 AM

mony23 a spus:

A APARUT O NOUA VERSIUNE IN 14.03.2006 A PROGRAMULUI FNUASS
AM O PROBLEMA  
ACEST PROGRAM IMI SCOATE DOAR ANEXA 1
CELELALTE ANEXE NU VREA SA MI LE LISTEZE
CE POT SA FAC?
poti sa ai un concediu... atunci iese si anexa 2



#204 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 15 March 2006 - 02:58 PM

multumesc septimiu
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#205 valeria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 210 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara
  • Interests:sa fim cat mai buni

Postat 15 March 2006 - 06:26 PM

Rosebud ,incearca si da o reinitializare luna.Eu am cazul si mi-a tiparit.Am si depus pe luna februarie.



#206 Emilio

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:zalau
  • Interests:informare

Postat 15 March 2006 - 07:23 PM

Programul Raport.exe de 836KB de pe www.cristib.hih.ro este cu adevarat un program si inca unul excelent. Mic dar voinic. Face exact ce trebuie sa faca un program pentru o astfel de raportare {6,5%, 7%. 0,75% si concedii medicale} Si in plus nu este pretentios: nu cere variante de FOX, nu vrea versiuni avansate de Windows, monitoare cu rezolutii deosebite, etc, precum acel program mamut elaborat de pe
www.cnas.ro.
Singura cerinta este aceea de a fi copiat intr-un director {ex.SANATATE}
si apoi Enter/clic si functioneza.
Atentie !
In caseta de creare a unitatilor, datele despre angajator se vor introduce da la coada spre inceput iar acele puncte din campurile privind Registrul Comertului vor fi sterse{vezi explicatiile mele anterioare}
Poate fi folosit in orice judet, deoarece conteaza structura de fisiere care este unica pe tara. Eu l-am luat de pe saitul Casei de Aigurari de Sanatate Iasi, am facut raportarile pe ianuarie si februarie si le-am predat fata probleme. Succes !



#207 Marinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:calculatoare, fotbal

Postat 16 March 2006 - 09:36 AM

Emilio a spus:

Programul Raport.exe de 836KB de pe www.cristib.hih.ro este cu adevarat un program si inca unul excelent. Mic dar voinic. ...

Intr-adevar, asa e. Singura problema(si le-am scris baietilor de acolo) e ca nu cumuleaza pentru lunile deja introduse pentru campurile TOTAL SUME DATORATE/PLATITE si trebuie sa stai sa le aduni tu.
A, si ar mai fi ceva mai mult de forma. Declaratia de 0.75% o intinde pe 2 pagini. Ar putea fi comasata pe una(vezi "programoiu" de pe www.cnas.ro).



#208 valeria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 210 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara
  • Interests:sa fim cat mai buni

Postat 16 March 2006 - 03:40 PM

Nu trebuie sa cumulezi sumele doar in cazul in care nu ai platit si ai obligatie de plata pe mai multe luni.Iar la plata daca platesti pe doua trei luni in urma treci suma platitat iar daca plata cuprinde si luna curenta atunci treci suma aferenta acelei luni.Eu pe februarie am trecut suma datorata atat la cumulat cat si la in luna egale iar la plata am trecut 0.Pentru martie voi avea la datorat suma dublata iar la plata total suma ce am achitat-o dupa depunerea declaratie si in luna 0.



#209 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 March 2006 - 05:38 PM

Ati salvat mai multe firme pe aceeasi discheta cu versiunea din 14.03 ? Eu da , si bine ca am verificat datele din fiecare folder . Ei bine , ele nu apartin firmei respective !!!! Sunt total aiurea salvate . Bine ca nu le-am depus . Cred ca renunt la programul asta si-l folosesc pe cel de la Iasi .



#210 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 16 March 2006 - 09:08 PM

Va rog sa ma lamuriti si pe mine ce fac in situatia in care angajatorul isi are sediul in Bucuresti, iar salariatii au medicii de familie in 12 judete plus unii in Bucuresti. Unde depun declaratiile?
steluta



#211 Marinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:calculatoare, fotbal

Postat 17 March 2006 - 07:42 AM

valeria a spus:

Nu trebuie sa cumulezi sumele doar in cazul in care nu ai platit si ai obligatie de plata pe mai multe luni.Iar la plata daca platesti pe doua trei luni in urma treci suma platitat iar daca plata cuprinde si luna curenta atunci treci suma aferenta acelei luni.Eu pe februarie am trecut suma datorata atat la cumulat cat si la in luna egale iar la plata am trecut 0.Pentru martie voi avea la datorat suma dublata iar la plata total suma ce am achitat-o dupa depunerea declaratie si in luna 0.

Asa ar fi corect. Din pacate la Casa de sanatate Arges iti cer cum am spus. Inainte sa depun pe ianuarie am depus pe decembrie cu angajatii existenti la 31.12.2005 si la TOTAL SUME DATORATE/PLATITE ne-au pus sa trecem total an 2005. Apoi ne-au spus ca asa o sa lucram si pe 2006, cumulat de la inceputul anului.



#212 iulianabanu7

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 17 March 2006 - 01:53 PM

steluta a spus:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine ce fac in situatia in care angajatorul isi are sediul in Bucuresti, iar salariatii au medicii de familie in 12 judete plus unii in Bucuresti. Unde depun declaratiile?

Trimiti in fiecare judet unde isi au medicii de familie. Eu am situatia asta si de luna trecuta am trimis si la Dambovita si la Cluj.
(Sunat la dambovita sa intreb daca trebuie sa depun acolo si concediile medicale sau numai lista nominala. Raspuns: nu trebuie sa ne trimiteti nimic, depuneti doar unde are sediul angajatorul! Sunat la cluj: nu stim, mai reveniti. Revenit a doua zi, sunat cateva ore, nu a raspuns nimeni. Sunat la CASMB, raspuns: trimiteti listele nominale unde isi are fiecare salariat medicul de familie, iar concediile medicale la sediul angajatorului)



#213 DEEA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 17 March 2006 - 08:43 PM

vreau si eu dll-ul pt fnuass ..mi-l poate trimite cineva deliasonia2000@yahoo.com






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL