Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Regulament nou - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Regulament nou

31 replies to this topic

#1 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 09:09 PM

Va anuntam ca din aceasta seara, regulamentul conta.ro are o noua forma http://www.conta.ro/...showtopic=16523 .



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 09:57 PM

anuntul asta n-ar sta mai bine la "noutati de ultima ora" alaturi de " noutati legislative" ? macar o perioada, fiind de o asemenea importanta, cred ca trebuie sa stea cat mai "la vedere"... aici nu prea e "la vedere", nefiind un forum f. vizitat...
pe urma poate fi mutat aici, cand avem siguranta ca a fost citit de catre majoritatea membrilor.
asta daca nu vreti sa trimiteti cate un mail cu linkurile respective, la fiecare membru, cum mai trimitea alex acele informari.

parerea mea...




#3 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 February 2006 - 09:58 PM

si a mea

p.s. credeti ca cei care nu au respectat regulamentul vechi il vor respecta pe acesta ?



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 10:04 PM

dragule, nu e vb neaparat de respectat cat de dovedit ca am luat toate masurile de a fi cunoscut acest regulament si, mai ales, termenii si conditile, ca alea sunt mai motate. si asta ca sa nu putem fi trasi la raspundere ... de una-alta... intelegi ? ca uite ce se mai intampla fara sa stim... si cine stie ce se mai iveste.



#5 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 February 2006 - 10:28 PM

sa inteleg ca acest regulament este doar asa, sa fie si ca noi moderatorii il facem public doar pt a fi acoperiti... in caz de ceva....
sau dorim ca acest regulament sa fie cu strictete respectat ? :roll:



#6 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 10:40 PM

Regulamentul trebuie sa fie respectat.
El este valabil pentru toti membrii forumului.

Nu uitati ! CEA MAI IMPORTANTA REGULA A ACESTUI REGULAMENT: RESPECTATI REGULAMENTUL si VETI FI RESPECTAT!!!



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2006 - 10:46 PM

esti malitios, septimiu. si nu cred ca doar asta ai inteles, mai ales ca esti moderator si stii f. bine ce probleme ne creeaza nerespectarea regulamentului.
ai intrebat daca credem ca noul regulament va fi mai respectat decat cel vechi, desi nu sunt mari diferente intre ele... raspunsul MEU e: nu cred ca va fi asa, desi este evident ca ar fi f. bine sa fie respectat mai mult. daca asta nu se va intampla, in schimb sunt evidente celelalte beneficii, absente in forma veche.
nu ma asteptam sa ai nevoie de precizari ...

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 20 July 2009 - 10:29 PM




#8 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 15 February 2006 - 10:51 PM

nu conteaza ca este sau nu acelasi regulament ... conteaza ca esti pus iar pe tapet si se cere sa fie respectat... asta e tot :)



#9 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 15 February 2006 - 11:37 PM

am citit si cred ca era imperios necesar ca in acest regulament sa fie cuprinsa si mentiunea respectarii regulilor gramaticale.Mesajele care contin deficiente flagrante privind respectarea regulilor gramaticale ar trebui sterse. Una dintre cartile noastre de vizita este si gramatica limbii romane. Nu este suficient sa ai cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate., acestea trebuie formulate si scrise corect. Felicitari Administratorului acestui Forum care impreuna cu Moderatorii ,au reusit sa faca un lucru extraordinar pentru acesta breasla.Succes in continuare.



#10 live

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 07:57 AM

Regulamentul spune sa se respecte regulile gramaticale, dar insusi regulamentul contine unele greseli. Va las placerea sa le descoperiti si, eventual, sa-l penalizati pe vinovat :lol:



#11 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 February 2006 - 09:14 AM

da, ai dreptate..ne cerem scuze..vom remedia imediat :oops:



#12 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 February 2006 - 12:14 PM

Hai ca exagerati. Totusi acesta e un site al contabililor nu al profesorilor de filologie sau al academiei romane!!!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 February 2006 - 12:42 PM

LUCK33RO a spus:

Hai ca exagerati. Totusi acesta e un site al contabililor nu al profesorilor de filologie sau al academiei romane!!!
ce vrei sa spui ? fiind un site al contabililor, ce atatea pretentii, nu ?
tu crezi ca un contabil nu e obligat sa respecte regulile gramaticale ? sau, si mai rau, nu trebuie sa se astepte nimeni sa o faca ???
si eu care credeam ca e obligatoriu pt. toata lumea, nu doar pt. profesorii de filologie sau pt. membrii Academiei Romane...
ce zici in acest mesaj mi se pare chiar jignitor la adresa contabililor !



#14 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 12:03 AM

nu se exagereaza ,ci este scandaloasa opinia Dumitale stimata colega sau stimate coleg.Cum ti s-ar parea cursurile sau cartile conta pline de greseli gramaticale?Oare numai cei licentiati in filologie au obligatia de a scrie si vorbi corect romaneste?Una dintre cartile noastre de vizita este limba romana, nu este suficient sa fim bine pregatiti in domeniul contabilitatii si fiscalitatii .



#15 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 22 February 2006 - 09:59 PM

o buna parte a celor care posteaza pe Forum s-au suparat cand am abordat problema greselilor gramaticale.De foarte multe ori sunt izbita de multimea lor,Oare multi dintre noi nu stiu ca scrierea corecta este DIVIDENDE SI NU DIVIDENTE, iNCERCATI SA VA CORECTATI IAR CAND AVETI DUBII CONSULTATI UN DICTIONAR.



#16 S_anda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 410 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures

Postat 23 February 2006 - 09:14 AM

"Orice membru surprins in flagrant i se va sterge contul
Toate posturilor create "
Extrase din noul regulament. Haideti sa nu exageram, oricui i se poate intampla sa greseasca, din graba, neatentie, din dragoste... :lol: :D
Sanda



#17 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 February 2006 - 09:55 AM

se refera strict la acest aspect..
"Nu sunt permise clonele. Orice membru surprins in flagrant i se va sterge contul."

Daca eu am doua conturi pe forum si cu unul postez normal si cu al doilea fac reclama sau atac de persoana ti se pare normal? :shock:
Este o masura exceptionala pentru cazuri execptionale :P



#18 lil_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 March 2006 - 10:18 AM

Am citit din nou regulamentul si nu inteleg cu ce-am gresit pentru ca acum cateva zile, in timp ce raspundeam in cadrul unui topic, a aparut un mesaj pe ecran (ceva de genul "quote to zero, line...") si rangul meu a devenit zero. Ma poate lamuri cineva? Am incalcat vreo regula?



#19 invatacel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 02 June 2006 - 06:32 AM

si la mine vad ca scade procentul...ieri era la 41 sau 44% si acum 33%...am scris ceva ce nu trebuia?...pe mine nu ma intereseaza cifrele astea dar vreau sa stiu daca am postat ceva impotriva regulamentului, ca sa nu mai fac pe viitor...sau, ma rog, de ce am fost penalizata?



#20 invatacel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 02 June 2006 - 12:07 PM

"invatacel" a spus:

si la mine vad ca scade procentul...ieri era la 41 sau 44% si acum 33%...am scris ceva ce nu trebuia?...pe mine nu ma intereseaza cifrele astea dar vreau sa stiu daca am postat ceva impotriva regulamentului, ca sa nu mai fac pe viitor...sau, ma rog, de ce am fost penalizata?

poate cineva sa ma lamureasca?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL