Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Numar mediu salariati/bilant 2005 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Numar mediu salariati/bilant 2005

8 replies to this topic

#1 Cori2006

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 18 February 2006 - 01:53 PM

Inteleg eu bine,in instructiunile de lucru pt. bilantul/2005,la nr.mediu salariati,form.30,rd.23,se face referire doar la semestrul I?Mi se pare aiurea,eu am o firma cu 7 angajati in primele 6 luni,apoi raman 2,iar nr.mediu e 7?!?



#2 Cori2006

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 20 February 2006 - 05:32 PM

Ajutor!Chiar nu stie(vrea) nimeni sa-mi raspunda si mie la intrebare?(nr.mediu sal. la form.30,bilant 2005,ia in calcul DOAR semestrul I?)




#3 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 February 2006 - 01:07 AM

sa intelegem ca nu stii ce inseamna bilant si la ce perioada se refera el ?
degeaba faci conabiltae daca nu stii ce inseamna bilant...
poate sunt eu mai dur colegii sunt intreptatiti sa ma injure si sa arunce cu oo dar nu pot sa ma abtin :D



#4 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 February 2006 - 08:32 AM

Nr.mediu salariati reprezinta media salariatilor pe 2005 (aduni nr.salariatilor din fiecare luna / 12 luni)
Spor la treaba!



#5 Cori2006

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 27 February 2006 - 05:42 PM

Multumesc pt.raspunsuri.A nu se confunda "duritatea" cu "obraznicia",Septimiu.Eu intrebam care e logica a ceea ce scrie in instructiuni,chiar daca stiu sa calculez numarul mediu de salariati.Dar sa inteleg ca profesionalismul inseamna completarea declaratiilor/formularelor fara citirea instructiunilor si normelor?!?Imi place sa cred ca nu...



#6 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 27 February 2006 - 08:23 PM

daca cineva stie ce inseamna bilnat... adica situatia anuala a unei entitati ... nu poti intreba daca numarul mediu de salariati de calculeaza pe semestrul I sau nu... :roll:



#7 Cori2006

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 March 2006 - 09:49 PM

Septimiu,tu tot n-ai citit instructiunile alea?!?Ar fi mai bine s-o faci decat sa-ti pierzi timpul cu filosofie ieftina plina de erori gramaticale...



#8 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 March 2006 - 10:08 PM

bilatn nu e eroare gramaticala... eroare gramaticala era daca nu puneam acordul cum trebuie :lol: :lol: :lol:

instructiunile au ramas de la raportarea semestriala... anul parca nu are 181 zile :roll:



#9 ggf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 397 Postari:

Postat 05 March 2006 - 10:53 PM

haha .... "aceste cuvinte ne doare " :lol:
Sa mai spuna cineva ca contabilii n-au simtul umorului :!:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL