Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
probleme FF1 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


probleme FF1

4 replies to this topic

#1 ritta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 20 February 2006 - 10:01 PM

Buna,
Am depus azi fisele fiscale si am avut o problema pe care nu stiu cum s-o rezolv....
Am un angajat din data de 01/06/2004 , data pe care nu o preia programul de fise fiscale (o modifica in 01/06/2005 ) fapt pentru care nu am mai completat nimic la rubrica "Data angajarii". Am considerat ca este Ok , deoarece scrie clar in :
Ordinul 546/2005 (publicat in M.Of.414/ 17.05.2005)
Capitolul III
Date privind perioada angajarii

Rubricile "Data angajarii" si "Data incetarii activitatii" se completeaza, la functia de baza, numai atunci cand aceste situatii se produc in cursul anului fiscal de referinta.

Dar , SURPRIZA... La Finante mi-au spus ca e gresita fisa , deoarece nu am completat "data angajarii " si ca trebuie sa depun dupa data de 01.03.2006 o fisa FF1 rectificativa...
S-a mai confruntat cineva cu situatia asta ??
rita



#2 ritta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 21 February 2006 - 09:57 AM

Chiar nu stie nimeni ce sa fac?
Cum ati completat fisa FF1 pt.angajatii mai vechi ? Ce ati trecut la "data angajarii"? :?:

rita



#3 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 February 2006 - 08:50 PM

La angajatii mai vechi nu le-am trecut data angajarii, ci a plecarii daca
s-a intamplat in anul 2005.



#4 paidolat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 204 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Resita
  • Interests:contabilitate

Postat 21 February 2006 - 09:21 PM

Daca angajarea este anterioara anului 2005 nu scrii nimic, doar in cazul in care angajarea sau lichidarea s-au produs in anul 2005 atunci inscrii data respectiva. In mod normal nu ar trebui sa ai probleme cu fisa, insa probabil ai lasat ceva scris pe acolo. Verifica inca o data in fereastra programului datele introdu-se.



#5 ritta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 21 February 2006 - 09:29 PM

Da, m-am lamurit in final...D-na de la Finante era putin pe langa "problema" si probabil nu-i mersese prea bine in ziua respectiva asa ca , trebuia sa comenteze ....
Fisa era corect intocmita.
Mult spor la lucru tuturor .
rita






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL