Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
magazin nou - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


magazin nou

2 replies to this topic

#1 auras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 22 February 2006 - 09:53 AM

Vreau sa deschid un magazin si nu stiu ce-mi trebuie daca vine cineva in control. Este un punct de lucru. Am nevoie sigur de registru unic de control si aici? Ce autorizatii imi trebuie? Nu am nimic decat ce am facut la Reg Comertului, pe spatele certificatului sunt stampile de aurorizare, nu am prezentat acte insa nimanui.
Daca aduc mostre de usi, burete, etc... am nevoie de avize de insotire?
sunt noua in acest domeniu si am nevoie de ajutor.
Va salut!



#2 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 22 February 2006 - 12:24 PM

Iti trebuie Reristrul unic de control , casa de marcat, iar cu actele eliberate de Reg. Comertului+ dovada de spatiu te duci si declari punctul de lucru la ad. financiara (vezi ca e un formular special- se gasesc pe e-guvernare.ro).
Actele le prezinti contoalelor- e bine sa nu fie dese :lol:

http://www.conta.ro/forum/about9769.html&h...ght=punct+lucru




#3 auras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 22 February 2006 - 12:48 PM

Multumesc de raspunsul prompt. Credeam ca va dura ceva.. :D






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL