Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
1174? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


1174?

3 replies to this topic

#1 Cristi_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 22 February 2006 - 02:27 PM

Am o problema: in ianuarie 2006 am rectificat salarul unui angajat pe luna nov. 2005. Am depus rectificativele necesare si am platiti diferentele.
se considera eroare fundamentala, iar diferentele achitate se inregistreaza pe contul 1174 (notele fiind : 1174 - 444, de ex.) sau se inregistreaza pe cheltuielile anului curent?

Multumesc!



#2 foxxy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BV

Postat 27 February 2006 - 05:28 PM

Cf Ord 1752/2005 1174 se numeste rezult reportat provenit din corectarea erorilor contabile, asa ca e cu atat mai potrivit. Dar ai inchis situatiile pe 2005? Ai putea prinde diferenta la sf anului...

Dezbatem, descurcam, dezamorsam!!!



#3 Cristi_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 28 February 2006 - 11:56 PM

Nu am cum sa fac inreg. la sfarsitul anului 2005 pt. ca am depus statul de plata rectificativ si am platit diferentele abia in 23.01, prin urmare trebuie sa le inreg in 2006.
Multumesc pt. raspuns.



#4 monicadasca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:bacau
  • Interests:contabilitate

Postat 10 March 2006 - 10:26 PM

Eu am o astfel de situatie si am refacut balantele pt octombrie-decembrie 2005 si bilantul; mi se pare mai corect decat corectiile in 2006;






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL