Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
procente inflatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


procente inflatie

5 replies to this topic

#1 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 22 February 2006 - 04:56 PM

Va rog poate cineva sa-mi spuna si mie cum pot sa aflu procentele de inflatie pentru anii 2002,2003,2004



#2 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 22 February 2006 - 05:26 PM





#3 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 22 February 2006 - 05:39 PM

multumesc, pana aici am ajuns si eu mai departe te rog



#4 foxxy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BV

Postat 23 February 2006 - 09:13 AM

www.insse.ro apoi in meniul statistici--comunicate de presa--indicele preturilor de consum--alegi luna decembrie a anului care te intereseaza, spre ex pt 2004 alegi decembrie, si te uiti la indicele TOTAL fata de decembrie 2003 care este 109,3 , deci indicele inflatiei este 9,3 % pt 2004. Si asa pt fiecare an sau luna, depinde ce te intereseaza. Bafta!
Dezbatem, descurcam, dezamorsam!!!



#5 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 23 February 2006 - 09:50 AM

multumesc pentru ajutor, am reusit sa ma adun. Imi trebuie pentru o reevaluare a cladirilor ca sa nu platesc impozit 10% .



#6 monica antonaru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:constanta

Postat 11 March 2006 - 08:27 AM

si cum aplici rata de inflatie pentru reevaluare, o aplici la valoarea de intrare a cladirii pentru fiecare an? si ai voie sa faci reevaluare la dec.2005 ca stiu ca ultima ordonanta de referea la dec.2003?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL