Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Lichidare STOC MARFA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Lichidare STOC MARFA

2 replies to this topic

#1 contahol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Marghita,Bihor,415300

Postat 05 December 2004 - 01:47 AM

Incepind cu luna Decembrie 2004 vreau sa lichidez stocul de marfa-pt.incetarea activitatii.Ce trebuie sa fac sa fiu in legalitate,avind in vedere ca vreau sa vind marfa la pretul de achizitie(sau poate chiar sub),numai sa scap de ea!Am inteles ca sunt ceva demersuri dar nu stiu care anume?!Va multumesc.



#2 ionela ginghina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:galati

Postat 08 December 2004 - 05:51 PM

Daca vinzi marfa sub pretul de achizitie trebuie sa te inregistrezi cu diferentele ca cheltuieli nedeductibile si tva colectat aferent, care se impoziteaza.




#3 contahol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Marghita,Bihor,415300

Postat 10 December 2004 - 09:32 PM

Multumesc,dar eu ma refeream daca trebuie cumva anuntat in prealabil ceva "organ"?!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL