Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
publicarea situatiilor financiare anuale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


publicarea situatiilor financiare anuale

1 reply to this topic

#1 SANDA ILIUTA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 440 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 July 2005 - 07:33 AM

ORDIN nr. 917 din 28 iunie 2005 privind publicarea situatiilor financiare anuale

În baza art. 11 alin. (5) din Hotarârea Guvernului nr. 208/2005 privind organizarea si functionarea Ministerului Finantelor Publice si a Agentiei Nationale de Administrare Fiscala,
în temeiul prevederilor art. 4 si ale art. 34 alin. (1) din Legea contabilitatii nr. 82/1991, republicata,
ministrul finantelor publice emite urmatorul ordin:
Art. 1
(1)Potrivit Legii contabilitatii nr. 82/1991, republicata, persoanele juridice care organizeaza contabilitatea în partida dubla trebuie sa publice situatiile financiare anuale.
(2)Prin publicare se întelege depunerea documentelor prevazute de lege la oficiul registrului comertului si afisarea unor indicatori care au caracter public, în modalitatea prevazuta de aceasta institutie, respectiv publicarea pe site-ul Oficiului National al Registrului Comertului a indicatorilor respectivi, sau eliberarea la cerere de copii certificate de pe situatiile financiare anuale complete, raportul administratorilor si raportul de audit/comisiei de cenzori.
Art. 2
Directia de reglementari contabile va lua masuri pentru ducerea la îndeplinire a prevederilor prezentului ordin.
Art. 3
Prezentul ordin se publica în Monitorul Oficial al României, Partea I.
-****-
Ministrul finantelor publice,

Ionel Popescu

Publicat în Monitorul Oficial cu numarul 582 din data de 6 iulie 2005
Ada



#2 simona_ght

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 09 July 2005 - 09:35 AM

AM DEPUS BILANTUL SI TOATE CELE PT 2004 , IN MARTIE 2005 LA REGISTRUL COMERTULUI SI URMEAZA SA LE DEPUN SI IN AUGUST. LE DEPUN PT TOT FELUL DE CERTIFICATE NECESARE LA LICITATII.
ESTE SUFUCIENT?SAU TREBUIE DEPUSE MUSAI PT A FI LUAT IN EVIDENTA.... NU STIU...
SI STIU CA SE FAC DEJA CONTROALE SERIOASE PE TREABA ASTA CU REGISTRUL COMERTULUI SI SUNT AMENZI....







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL