Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
calcul 1% in declaratia somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


calcul 1% in declaratia somaj

4 replies to this topic

#1 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 01 March 2006 - 03:36 PM

Am fond de salarii pe februarie 8345 lei. Programul pentru somaj imi calculeaza 1% 85 lei!
Voua vi se intampla acelasi lucru?
Cum sa procedez pentru plata fondului pentru somaj? Platesc cat imi calculeaza programul sau 83 lei? Pana acum am platit 83 lei!



#2 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 01 March 2006 - 03:49 PM

S-ar putea sa fie de la rotunjiri: 1% se calculeaza la fiecare salariat, individual, fata de 2.5% care se calculeaza la total fond salarii.




#3 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 01 March 2006 - 03:51 PM

Programul de raportare la somaj calculeaza 1% pentru fiecare salariat in parte si rotunjeste rezultatul la leu (conform legii).
Este posibil ca prin insumarea rezultatelor rotunjite pentru toti salariatii sa se obtina o valoare diferita de cea obtinuta prin aplicarea procentului la fondul de salarii.



#4 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 01 March 2006 - 05:33 PM

Aveti dreptate, dar in cazul meu suma pentru 1% calculata pentru fiecare angajat in parte este....82 lei pentru ca am multe rotunjiri in.......minus!
Care o fi buba?



#5 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 01 March 2006 - 11:45 PM

lolita a spus:

Aveti dreptate, dar in cazul meu suma pentru 1% calculata pentru fiecare angajat in parte este....82 lei pentru ca am multe rotunjiri in.......minus!
Care o fi buba?
in prima faza nu ai facut bine statul de plata

p.s. trebuia sa platesti pana acum 82 lei dupa spusele tale :)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL