Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
La o cantina pot sa am preturi diferite? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


La o cantina pot sa am preturi diferite?

2 replies to this topic

#1 doru_c2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 02 March 2006 - 03:31 PM

La o cantina pot sa am preturi diferite, mai mici pentru salariatii societatii care mi-a inchiriat spatiul, si mai mari pentru alti clienti? Ce credeti



#2 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 02 March 2006 - 03:45 PM

Eu cred ca in cantina poti sa ai anumite preturi fixate de tine. Daca vrei sa dai preturi mai mici pentru acesti angajati ai societatii respective poti incheia un contract cu societatea respectiva in care sa specifici discount-urile sau preturile care sunt oferite catre ei (eu nu am inteles exact cine achita contravaloare acestor mese firma respectiva sau angajatii - ceea ce am afirmat eu se aplica bineinteles in cazul in care societatea este cea care plateste).




#3 doru_c2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 02 March 2006 - 03:54 PM

Daca ar plati societatea ar fi simplu, fac contract cu ea si e totul in regula. Dar nu se vrea asa. Salariatii vin, mananca si platesc tot ei.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL